acheter priligy ligne acheter cialis en ligne acheter propecia sans ordonnance
windows-7-enterprise-key-2 Windows-7-Home-Key cheap-Windows-8.1-professional-Key Windows-8.1-professional-Key-sale Windows-8-Professional-Key-sale Office-2007-Ultimate-Key-online Windows-8-Professional-Key cheap-Windows-8-Professional-Key
кредит наличнымиипотечный кредитзайм на карту

Burç Hesaplama Formu

Traffic rank

Google+
windows-7-enterprise-key-2 Windows-7-Home-Key cheap-Windows-8.1-professional-Key Windows-8.1-professional-Key-sale Windows-8-Professional-Key-sale Office-2007-Ultimate-Key-online Windows-8-Professional-Key cheap-Windows-8-Professional-Key

Karaciğer biyopsisi hastaya acı verirmi?

Karaciğer biyopsisi nedir? Neden yapılır? Karaciğer biyopsisi karaciğer hasarını ve karaciğerdeki hastalığın evresini net olarak ortaya koyan bir testtir. Karaciğer biyopsisi hastanın karaciğerinden bir enjektör yardımıyla alınan parçayla yapılır. Karaciğer enzimleriniz referans aralığından fazla veya az ise bu testi yaptırmanız gereklidir. Biyopsi olucak hasta son 4 gün kala aspirin içmemelidir eğer içmesi gereken ilaç varsa […]

21 Ekim 2013 Pazartesi
Karaciğer biyopsisi hastaya acı verirmi?

Karaciğer biyopsisi nedir? Neden yapılır?

Karaciğer biyopsisi karaciğer hasarını ve karaciğerdeki hastalığın evresini net olarak ortaya koyan bir testtir.

Karaciğer biyopsisi hastanın karaciğerinden bir enjektör yardımıyla alınan parçayla yapılır. Karaciğer enzimleriniz referans aralığından fazla veya az ise bu testi yaptırmanız gereklidir.

Biyopsi olucak hasta son 4 gün kala aspirin içmemelidir eğer içmesi gereken ilaç varsa mutlaka doktora bildirmelidir, hastaneye giderken mutlaka yanınızda bir refakatçı olması gerekmektedir.

Karaciğer biyopsisi hastaya acı çektirirmi?

Karaciğer biyopsisi olucak hastalar genelde korkarlar acaba acıyormu acaba öldürücümü diye bazı psikolojik sorunlar ortaya çıka biliyor.

Aklınızdaki tüm soru işaretlerini ortadan kaldırmak istiyorum.

Karaciğer biyopsisi kesinlikle açı vermez normal bir iğne vurdururken çektiğiniz açıyı bile çekmessiniz.

Biyopsi yapılacak bölge uyuşturulur alınan parça çok kücüktür toz tanesi denilecek kadardır.

Biyopsi işlemi kısa sürmektedir en fazla 10-15 dakika ve bu işlem hijyenik bir operasyon odasında yapılır.

Biyopsi işlemi bittikten sonra sizi hastanede 5 – 6 saat gözlem altında tutarlar herhangi bir kanama riskli olmasın diye korkulacak herhangi bir durum söz konusu bile değildir.

Kesinlikle hasta acı hissetmiyor bumuydu yani diye bilceğiniz kadar rahat geçen bir operasyondur lütfen yazdıklarımı dikkate alınız kendi kendinize stres sıkıntı yaratmayınız.

Sağlıklı günler dilerim.Bir Cevap Yazın


Takdir ediliyorsan değil, taklit ediliyorsan başarmışsın demektir. Sitede yer alan makalelerin  telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. İçeriğin  izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre  yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül