• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
127 Saat – 127 Hours

127 Saat – 127 Hours

127 Saat – 127 Hours

İki dağın arasında 127 saat kolu sıkışmış bir şekilde hayat mücadelesi veren dağcı Aron Ralston’un başından geçenlerin gerçek hikayesi

Yayın tarihi:  28 Ocak 2011 (Amerika Birleşik Devletleri)
Süre:  94 dakika
Film müziği: If I Rise
Ödüller:  Bağımsız Ruh Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu
IMDB Puanı:  7.8
Oyuncular:  James Franco, Kate Mara, Kate Burton, Amber Tamblyn,Treat Williams,Lizzy Caplan, Aron Ralston, Clémence Poésy, Marks Spencer,

127 Saat – 127 Hours Film özeti

Hayatı boyunca en büyük hobilerinden biri olan dağcılık aslında Ralston’un hayatının vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Ralston’un başından geçenlerin gerçek hikayesinden esinlenerek peyas perdeye dökülen sinema filmi bir çok izleyeci tarafından büyük bir ilgi görmüştür. Genç bir dağcı olan Aron, Utah yakınlarında büyük bir kaya parçasının arasına sıkışır. Hayatı için bir çeşit tuzağa dönüşen bu olayda Aron, soğukkanlı olması gereken şoke edici bir çözüm yolu bulur.

6 dalda Oscar’a aday olan film, kahramanın yani Aron Ralston’un ruh halini insana öyle hissettiriyor ki bazı sahnelerde sizinde içiniz çekiliyor.

James Franco’nun tek başına bir nevi dev kadro olduğu bu film, damağınız da hoş bir tat bırakacak.

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+