• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ağız kokusuna alternatif çözümler

Ağız kokusuna alternatif çözümler

Çoğu insanın en önemli sorunların biri olan ağız kokusunu gidermek için yapılması gerekenler?

Ağız kokusu insanların bizden uzaklaşmasını neden ola biliyor insanlar bu tür hastalıkları olanlara bakış açıları değişiyor ağız kokusu olanlar neler yapmaılıdır uzmanlar bu konuda neler söylüyor?

Ağız kokusu olanlara Doktor tavsiyeleri

  • Kokuyu önlemede şekersiz sakız kullanın

Ağız kokusunun iki nedeni olduğunu belirten Karayılan, “İki çeşit ağız kokusu vardır. Bir fizyolojik ağız kokusu, ikincisi patolojik ağız kokusu.

Fizyolojik ağız kokusu herkesin ağızında bulunan günlük bakterilerin yağmış olduğu kokudur. Patolojik ağız kokusu ise çevreden hissedilebilen, uyarı alabilecek derece olan kokudur” dedi.

Ağız kokusunun iki sebeple ortaya çıkabileceğini dile getiren Karayılan, “Ağız kokusunun sebeplerini bilmeli ve ona göre hareket etmeliyiz.

Ağız kokusu bir lokal sebeplerle, bir de sistemik hastalıklar sebebiyle ortaya çıkar. Lokal sebepler diş hekimlerini ilgilendiren sebeplerdir. Ağız kokusunun sebeplerinden yüzde 90’ı ağız kaynaklıdır.

Hastaların gargara ve naneli şeker ile ağız kokusunu gideremedikleri şikayetiyle kendilerine başvurduğunu söyleyen Karayılan, “Hastalarımız naneli şekerlerin, gargaraların ağız kokusunu önlemeye yardımcı olup olmadığını soruyor. Gargaranın etkisi geçtiğinde ağızdaki koku devam eder. Ağız kokusunu önlemede en faydalı olan şekersiz sakızlardır.

Şekersiz sakız içinde bulunan maddeler tükürük akışını hızlandırarak ağız kokusunun giderilmesine yardımcı olur” şeklinde konuştu.

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+