• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Aöf kayıtları ve gerekli belgeler

Aöf kayıtları ve gerekli belgeler

Anadolu üniversitesi Açık öğretim Fakültesine kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler bilgilendirmeyi dikkatli okumasını öneriyoruz.

Aöf kayıtları 2 eylül itibariyle başlamıştır kayıt işlemleri aşamalı olarak makalemizde anlatılmaktadır. Aöf öğrencilerine şimdiden başarılarım dileriz.

Konuda bula bilicekleriniz özet: Aöf internet başvurusu , Aöf kayıt için gerekli belgeler, aöf harçları, aöf başvuru hakkında detaylar , Anandolu üniversitesi kayıt tarihleri

BİLGİLENDİRME:

Kayıt Türü:  ÖSYS YENİ KAYIT

Başvuru Tarihi: 02 Eylül 2013 Saat: 00.00 – 17 Eylül 2013 Saat: 17.00

Kayıt Tarihi: 02 Eylül 2013 – 14 Eylül 2013, Mesai Saatleri

Mazeretli Kayıt Tarihi: 16 Eylül 2013 – 17 Eylül 2013, Mesai Saatleri

Başvuru ve kayıt işleminizi gerçekleştirebilmek için aşağıda belirtilen basamakların tümünü uygulamalısınız.

Bu sayfada bulunan açıklamaların tamamını okumadan kesinlikle başvuruya başlamayınız.

KAYIT ADIMLARI:

 •  Başvuru şartlarını taşıyorsanız internet başvurunuzu bu sayfa üzerinden yapınız.
 • Kayıt için gerekli belgeleri hazırlayınız.
 • Öğrenim bedellerini bankaya yatırınız.
 • AÖF bürosuna giderek kaydınızı yaptırınız.

BAŞVURU VE KAYIT:

INTERNET BAŞVURU

ÖSYS Yeni Kayıt başvuru koşulları aşağıdadır:

2013 ÖSYS sonunda, Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin bölüm/programlarına yerleştirilen, en az lise veya dengi okul mezunu adaylar bu sayfa üzerinden internet başvurularını yapabilirler.

Başvuru koşullarını taşıyorsanız 02 Eylül 2013 – 17 Eylül 2013 tarihleri içerisinde başvurunuzu bu siteden yapınız.

Internet’ten başvuru işlemleri 17 Eylül 2013 saat 17.00’da sona erecektir. Başvurunuzun ardından size, bilgisayarınıza indirmeniz ve yazıcı dökümünü almanız için iki sayfalık elektronik dosya verilecektir.

Dosyanın bir sayfası kayıt için AÖF bürosuna teslim etmeniz gereken Internet Başvuru Belgesinden, diğer sayfası bilgi amacıyla hazırlanan ve sizde kalacak olan Başvuru ve Kayıt Bilgilerinden oluşmaktadır.

Başvurunuz sonrasında bilgisayarınıza indireceğiniz ve yazıcı dökümünü alacağınız elektronik dosya PDF formatındadır. Eğer bilgisayarınızda bu dosyayı okuyacak Adobe Reader yazılımı yoksa öncelikle buraya tıklayarak yazılımı bilgisayarınıza indirip kurunuz.

Başvuruya şimdi başlamak için tıklayınız.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

Kayıt anında AÖF Bürosuna teslim etmek zorunda olduğunuz belgeler aşağıda listelenmiştir. Bu belgeleri kayıt anından önce mutlaka hazırlayınız.

 •  Öğrenim Belgesi
 • Askerlik Durumu Beyanı (sadece erkek adaylar için gereklidir)
 •   Fotoğraf
 •  Internet Başvuru Belgesi
 •  Fotoğraflı-İmzalı Form
 •  Öğrenci Bilgi Formu

 
ÖĞRENİM BEDELLERİNİN BANKAYA ÖDENMESİ

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine yeni kayıt yaptıracak öğrenciler Bakanlar Kurulu Kararı gereğince kitap, sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan ve Anadolu Üniversitesince belirlenen “Dönem Öğretim Gideri” ödemelerini 02 Eylül 2013 – 17 Eylül 2013 tarihleri arasında, kayıt için AÖF bürosuna gitmeden önce Vakıfbank’a yapmalıdırlar.

Ödeyeceğiniz miktarı öğrenmek için tıklayınız.
AÖF BÜROSUNDAN KAYIT
Yukarıda tanımlanan belgeler ile birlikte 02 Eylül 2013 – 17 Eylül 2013 tarihleri içerisinde herhangi bir AÖF bürosuna giderek kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Size en yakın AÖF bürosunun adresini öğrenmek için tıklayınız.

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+