• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Aöf sınavı geldi çattı

Aöf sınavı geldi çattı

19-20 Nisan Aöf Sınavı

Öncelikle tüm AÖF öğrencilerine başarılar dilerim sınav hakkında soru ve görüşlerinizi bizlerle pylaşa bilirsiniz.

Aöf örgün okuyanlara göre daha zordur yani örgün okuyanlar her dersi görerek ve uygulayarak daha kolay anlaya bilirler bu konu çokça eleştirile bilir örgün okumak kolay demiyoruz yalnız açıktan okumanın nekadar zor olduğunu yaşamadan kimse anlayamaz : )

Aöf öğrencilerinin %10 luk bir bölümü sırf bazı indirimlerden faydalanmak için bu okuma türünü tercih ediyor inkar etmiyoruz bu bir gerçektir. Eğer bu yüzde içinde olan bir kişi değilseniz doğru yerdesiniz demektir.

Bu yazımda Aöf sınavlarında başarılı olmak için neler yapa biliriz sınavlarda başarılı olmak için bazı çalışma teknikleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Aöf sınavlarında başarılı olmanın sırları nelerdir?

Aöf sınavlarına hazırlanırken tüm öğrencilerin özellikle çalışan öğrencilerin nekadar zorluklarla ders çalıştığını biliyoruz. Yorgun ken uykusuzken çalışılan dersler ve zaman kısıtlılığı içinde sosyal faliyetlerinizi kısıtlayarak zorluklar içinde ders çalışmak oldukça zordur ama bunun meyvalarını elbette birgün alacağız.

Öncelikle sıkılgan ve üşengeç olmamalıyız bu en temel kuraldır kendinizi şartlandırmalı ve asla kural dışına çıkmayacağınıza kendinize söz vermelisiniz.

Kendinize bir ders programı hazırlayın örneğin sınava 2 ay var bugün çalışmıyım nolucak gibi düşünmemelisiniz disiplinli bir şekilde günün belirli saatlerinde ezber ve tekrar yapa bilirsiniz.

Aöf kitaplarını okuyun yalnız yardımcı kitaplar kullanarak önemli yerleri özet geçilmiş kitaplar kullanmanız sizler için faydası olacaktır.

Aöf’ün sunmuş olduğu bazı hizmetlerden yararlanın örneğin ücretsiz videolu ve yazılı şekilde açıklamalar yazılmış ve eski çıkmış soruları inceleyiniz bunun için AÖF’ün hizmetinden yararlana bilirsiniz E-Öğrenme sisteminden bu makalemizde bahsetmiştik.

Ders programınız şu şekilde olabilir örneğin bugün bir bölüm dersi kitabını okuyunuz diğer gün o bölüm dersinin yardımcı kaynak kitabını okuyun ve üçüncü gün son 3 yılda çıkmış sorularına bakarak testler çözünüz bu şekilde çalışanlar başarılı olacaktır.

Umarım herkes beklediği notu bu sınavdan alır herkese başarılar dilerim sağlıcakla kalın.

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+