• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bilgisayarların Ekranları Nasıl Temizlenmelidir?

Bilgisayarların Ekranları Nasıl Temizlenmelidir?

Oy Kullan

Monitör nasıl temizlenmelidir?

Kullanmış olduğunuz laptop yada masa üstü bilgisayarınızın ekranı sık sık tozlanır bilgisayarın ekranını silerken dikkat edilmesi gerekilenler nelerdir? Bilgisayarın ekranını suyla silinirse sorun olurmu? Benzeri sorularınızın cevabını makalemizde bulabilirsiniz.

Son derece sinir bozucudur bilgisayarın sürekli tozlanması havadan uçan tozu bir elektirk süpürgesi gibi kendine çeker tüm elektronik aletler televizyon benzeri aletlerde bu sorunu yaşamktayız, bilgisayarın ekranını temizlerken dikkat edilmesi gerekilen bazı noktalar vardır bunları siz değerli okurlarımızla paylaşmak istiyoruz.

Bilgisayarınızın ekranını temizlemenin en iyi yolu ve tavsiye edilen yolu teknoloji marketlerinde bilgisayar ekranı silmek için satılan sprey ve kutu içerisinde bulunan bezle kolayca temizlik yapa bilirsiniz. Peçete türü bezler kullanırsanız ekranda tozlar ve izler kalır can sıkıcı bir durumdur.

Ekranı temizlerken bilgisayarınızın tamamen kapalı olmasına gerekyoktur yalnız monitörün elektirk bağlantısını kesmenizde fayda var ek olarak ekranın sıcak olmaması gerekmektedir sıcak olan ekranı silerken özellikle LCD türü ekranlara zarar vere bilirsiniz hatta kullanılmaz bir hal bile ala biliyor.

Eğer temizlik beziniz ve spreyiniz yoksa sentetik bir bezi az miktarda nemlendiriniz ve ekranınızı sile bilirsiniz az miktarda su kullanılmasında bir sakınca yoktur.

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+