• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bitkisel çaylarlarla zayıflama

Bitkisel çaylarlarla zayıflama

Bitkisel çaylar zayıflatır mı?

Fazla kilolarla başınız büyük dertte ve zayıflamak için bitkisel yöntemlermi arıyorsunuz? Sorularınızın cevabı bu makalede anlatılmaktadır.

Bitkisel çaylar zayıflatıyormu?

Bitkisel çaylar zayıflatmaz ! Ama zatıflamaya yardımcı olurlar.

Bu iki bilginin arasında çok ince bir çizgi var aslında yani bunları hem kullanmamız gerekiyor bitkisel çaylardan faydalanmak en doğal hakkımız ama bitkisel çaylardanda mucize beklememek gerekiyor.

Zayıflama çaylarını kullanırken daha doğrusu birkaç zayıflama çayını harmanlarkende dikkat etmemiz gereken şeyler var, bu bitki çaylarının çeşitli etki mekanizmaları var bir kısmı yağ yakımını arttırıyor, bir kısmı karbonhidrat yakımını arttırıyor, bir kısmı metabolizmayı çanlandırıyor bazıları tok tutuyor, bazılarıda vucuttan gereksiz fazla sıvıları atıyor yani ödem attırıcı etkileri var.

Bu çayları kullanırken daha doğrusu harmanlarken dikkat etmemiz gereken bir takım kurallar var. Aynı guruptan bitkisel maddeleri bir arada harmanlamamak gerekiyor yani birkaç guruptan teker teker almak gerekiyor örneğin beştane idrar söktürücüyü bir arada harmanlamamak gerekiyor, üçtane yağ yakıcıyı harmanlamamak gerekiyor ne olur harmanlarsak.

Beştane idrar söktürücüyü bir arada alırsak funda yaprağı, mısır püskülü, kiraz sapı gibi karışık kullanırsak böbreğimiz yorulur.

Üçtane yağ yakıcıyı bir arada kullanırsak açı biber kapsülü, yeşil çay, lahana gibi metabolizman yorula bilir.

Diğer taraftan metabolizmayı çanlandırıcıyı bir arada kullanırsak yeşilçay gibi kafein gibi kekik gibi kullanırsak kalbimiz yorula bilir damarlarımız yorulup tansiyonumuz çıkabilir.

Metobolizmaların bir takım kalp hızını arttırıcı damar etrafındaki kasları büzücü etkisi vardır, bunlara çok dikkat etmek gerekir.

Düzenli ve aşırıya kaçmadan zayıflama çaylarını kullana bilirsiniz.

Patoloji ve Fitoterapi Uzmanı
Dr. Elif Güveloğlu

BİTKİ ÇAYLARI

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+