• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Desenli iğne oyası (yazma iğne oyaları)

Desenli iğne oyası (yazma iğne oyaları)

Oy Kullan

Çiçek desenli iğne oyası modelleri

En çok beğenilen iğne oyası örneklerini sizlerle paylaşmak istiyoruz yazma kenarları oyaları ve yeni modelleri galerimizde bulabilirsiniz.

Geçmişten günümüze kadar gelen geleneklerimizden birtanesi olan yazmalar ve yazmaları marifetli elleriyle süsleyen bayanların bazı örneklerini bir araya toplayıp hazırlamış olduğumuz resim galerisinde sizlere sunmuş bulunmaktayız. İğne oyası yazma kenarları modellerini tasarlayan ve sabırla ören bayanları sabrından ve yeteneklerinden dolayı kutlamayı borç bilmeliyiz.

Yazme kenarı yeni model

Anneler kızları ve gelinleri için yada sevdikleri için sabırla günlerce uğraşıp örnemüş olduğu iğne oyaları paha bicilemez bir aksesuarlardır.

İğne oyası örmeyi öğrenmenin en pratik ve kolay yolu görerek ve uygulayarak yapmaktır örneğin anneniz veya bir yakınınızdan yardım alarak kısa sürede iğne oyası örebilirsiniz. Her bayanın marifetli tarafları vardır ben yapmam diyerek asla vazgeçmeyiniz eliniz alıştıktan sonra televizyon izlerken bile örgünüze ara vermeden öre bilirsiniz.

İğne oyası öğrenmek için kurs varmı?

Belediyenin bir kuruluşu olan İSMEK tarafından iğne oyası kursları verilmektedir sizlerde size en yakın bir İSMEK kurumuna başvurarak kaydınızı yaptıra bilirsiniz ücretsiz iğne oyası dersleri göre bilirsiniz. Ayrıca kurs sonunda sizlere sertifika verilmektedir.

Paylaştığımız yazmalar için iğne oyası modelleri resimlerini tam ekran yaparak benzerini veya aynısını kolayca yapa bilirsiniz.

İğne oyası için gerekli malzemeler nelerdir?

İğne oyası en güzel örnekleri

İğne oyası için gerekli malzemeler ve iplik çeşitleri:

İplik tercihi: İğne oyası iplikleri ipek seçilmektedir en çok tavsiye edilen iplik çeşitidir, dikkat etmeniz gereken ipliğin pürüzsüz olmasıdır. Tercihe göre pamuk ipliği ve sentetik ipliklerde kullanılmaktadır.

Boncuklar: Sizin örgü modelinize ve tercihinize bağlı olarak boncuklarda kullana bilirsiniz boncuk kullanmak ekstra bir sabır ister tabiki.

Tığ:  Tığlar 15-18-20 cm uzunluğunda olur çelik kaplama, alüminyum ve fil dişinden yapılırlar.

İğne: İğne oyasında kullanılan ipliğin türüne ve kalınlığına göre çoğunlukla ince, küçük, kaygan ve deliği büyük olan iğneler kullanılmaktadır.

İğne oyası modelleri resimler

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+