• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Dini Sorularınızı Sorun Cevaplansın

Dini Sorularınızı Sorun Cevaplansın

Dini Sorular

Diyanet Soru Sorma Hattı

Diyanet işleri Soru sorma hattı

Merhaba arkadaşlar dini sorularınıza cevap bulamıyorsanız, dini sorun ve sorunlarınız için diyanet online  soru cevap sistemini kullana bilirsiniz.

Diyanet İşleri Dini Sorularınızı Cevaplama Hattı

Dini sorularınızı sormak için alttaki bağlantıya tıklayınız.

Dini soru sor

Daha sonra açılan ekranda soru sorma modülüne sorunuzu yazınız ve sor butonuna tıklayınız.

Diyanet Soru Sorma

 

Dini sorun ve sorularını yazdıktan sonra sor butonuna tıklayınca bir forum açılacak bu forumda boş alanları doldurun ve size meil yoluyla veya mobil yoluyla sorunuzun cevapı iletilecektir.

Dini sorular

Aynı zamanda Alo Fetva hattınıda araya bilirsiniz.

Alo Fetva Hattı 190

Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin..

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

 1. Selamün aleyküm hocam kadının adet görme günlerinde taharatlanmak zor oluyor. Yani su ile kanı durdurmak baya zor oluyor. Benim taharatlanmadigim zaman ve sadece kağıtla sildiğim zaman acaba necis şimdi pantolona temaz etse pis midir. Sonuçta kadınlar küçük abdest bozunca yanlara değe biliyor ve sadece kağıtla silince pis degıl mi?

  Şimdi pantoluna bakinca kan lekesi olmiyor hiç bir şekilde ama işte insan hani külotun dışında kan görünce şimdi pantoluna kesin temaz etmiştir diyor ama bir cok kısi temaz etti diye pis sayılmaz diyor sadece kan lekesi görünse elbisede pis sayılır diyorlar.

  Şimdi insan pantolununu değistirdigi zaman ayakları belki külotun temaz ettiği yan taraflara değse pis midir. Hani kan lekesi yoksa ama belki tamaz etmiş diye pis mi ? ( insan pantolunu çıkarınca illa ki ayakları kilotun değdiği yan taraflara değe biliyor ve daha sonra o ayaklarla evde geziyor).

  Birde haceti gideriken dediğim gibi arka tarafların yan taraflarina değiyor ve onu sadece kağıtla silmek pismidir?

  Büyük veya kücük abdest olsun gerçekten taharatlanmak baya sürüyor yani nerdeyse yarım saat sadece kan dursun diye ve kalkarken heryere kan damlamasin diye.
  Doktoruma danıştim bana bu kader taharatlanman suyla iyi değil diyor. Var olan tüm iyi vitaminleri öldürüyorsun vücüddan diyor. Ama işte taharatlanmayinca da insan eve pisliği dağıtirim diye korkuyor.
  Bu arada hanefiyim ben.
  Saygilarimla hocam

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+