• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Diş fırçalarken diş etinde kanama oluyor!

Diş fırçalarken diş etinde kanama oluyor!

Dişlerinizi fırçalarken kanama olmasının nedeni nedir?

Dişlerinizi fırçalarken kanama oluyorsa neler yapmalıyız?

Dişlerinizi fırçalarken oluşan kanama çoğunlukla hepimizin başına gelmektedir. Diş etleri fırçalama sırasında zararmı görüyor, diş etlerinden neden kan gelir?

Dişerliniz kanıyorsa bazı hastaların yaptığı gibi dişimizi fırçalamamaktan asla vazgeçmemeliyiz, dahada fazla dişerlimizi fırçalamalıyız diş fırçalamanın dişlere herhangi bir zararı yoktur.

Diş etlerinin kanama nedeni diş etlerinde olan bir hastalıktan dolayı meydana geliyordur. Diş etleri içerisinde bulunan toplar damarlar normal görevlerini düzgün yapamıyorlar demektir.

diş eti kanaması

Eğer diş etleriniz kanıyorsa masaj yapmalıyız sadece dişlerimizi değil diş etlerimizide fırçalamalıyız, dişlerimizi fırçalarken sadece dişlerimizin üzerinde fırçalama yapmıyoruz diş ve diş etlerinin birleşme noktalarını ençok fırcalamamız gereken yerdir ve böylelikle diş etlerimize masaj yapmış oluyoruz.

Diş ve diş eti arasındaki olukları temizlemek zorundayız bu çok önemlidir !

Dişlerin sadece dış yüzeyi değilde arka yüzeyinide fırçalamalıyız.

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+