• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Doğum izni kaç hafta?

Doğum izni kaç hafta?

Kadın çalışanları ilgilendiren önemli düzenlemeler, bu ay Meclis’e geliyor. Doğum izni 18 hafta olarak belirlendi.

Sgk önemli ölçüde düzenleme yapmayı planlıyor işçi haklarının korunması için çalışma başlatıldı önümüzde iki ay içinde değişiklikler başbakana sunulacak ve yasalaştırılacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, çalışan kadınların doğum izinlerinin artırılmasıyla ilgili, “Doğum izinleri şu an zaten 16 hafta olarak uygulanıyor, bunun 18 haftaya çıkarılması talep ediliyor. ’20 hafta’ diyenler, ağırlıklı o görüşten vazgeçtiler, çünkü istihdamda sorun olabiliyor. 18 hafta dileyen kullanabilir veya karşılıklı anlaşarak o da olabilir, değerlendirilebilir” dedi. Bakan Çelik, kadın çalışanların doğum izninin artırılması, çocuklarına yönelik kreş uygulaması, evlenecek çiftlere kredi gibi bazı uygulamalarda değişiklik konularının bu ay TBMM’de gündeme getirileceğini söyledi.

KIDEM TAZMİNATI FONU
Çelik, ayrıca kıdem tazminatı fonu, taşeron işçilik, esnek çalışma ve uzaktan çalışma gibi konuları içeren kapsamlı bir çalışmayı Ekim’in son haftasında Başbakan Erdoğan’a sunacaklarını belirtti.

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+