• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Doktor tavsiyesi olmadan vitamin alınır mı?

Doktor tavsiyesi olmadan vitamin alınır mı?

Doktor tavsiyesi olmadan vitamin ilaçı kullanmak

Doktor tavsiyesi olmadan milyonlarça insan ilaç tüketmektedir. Genelde çevresindekilerinin tavsiyesiyle ilaçlara yöneliliyor doktor kontrolü olmadan ilaç kullanmak ölümcül sonuçlara neden olabilir. Özellikle çocuklara doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle ilaç kullandırılmamalıdır vitamin ilaçı olsa bile kullanmayın, yetişkinler içinde geçerlidir.

Vitaminler büyüme ve gelişme için çocukların için yaşamsal değere sahiptir, ancak fazla kullanıldıkları zaman yada eczaneden veya kendi kafalarına göre kulaktan duyma laflarla ilaç kullanılmamalıdır.

Doktor tavsiyesi olmadan kullanılan ilaçların yarardan çok zararı olabilir, çünkü vitamin çeşitlerini ikiye ayırıyoruz yağda eriyen vitaminler A,D,E,K suda eriyen vitaminler E,C vitaminleridir. Suda eriyen vitaminler için tehlike söz konusu değildir çünkü fazlası idrarla atılır, yağda eriyen A,D,E,K vitaminleri fazla alındığı zaman vucuda toksit etkiler yarata bilceği gibi, hastalıklara neden olur.

Bu hastalıklar çocuklarda ishal, kusma ve böbrek hastalıklarına, böbrek taşı, böbrekte kireçlenmeler, eklemlerde kireçlenmelere  neden olabilmektedir.

vitamin-ilaçları-doktor tavsiyesi olmadan kullanmak

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+