• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Facebook onay kodu sorunu

Facebook onay kodu sorunu

Facebook onay kodu alma

Facebook hesabınıza erişemediğiniz zaman veya hesabınız bloke olduğu zaman mobil onay kodu yada e-posta onay kodu almak.

Facebook hesabınıza zaman zaman erişemeye bilirsiniz bunların nedeni facebookun güvenlik önlemlerinden kaynaklanmaktadır, örneğin kullanıcı adınızda defalarca hatalı şifre girilme sonucu veya çok sayıda parola sıfırlama yollarını kullanmak facebook hesabınız geçici olarak bloke olmasını neden olabilir. Telaşa kapılmaya gerek yok facebook hesabınız başka bir kullanıcının eline geçti diye üzülmeyin bu sadece güvenlik önlemidir.

Facebook hesabıma erişemiyorum ne yapmalıyım?

Hesabınıza erişemiyorsanız veya bloke olduysa yapmanız gereken adımları sırasıyla anlatacağım eğer birinci adım başarısız olursa ikinci adımı veya diğer adımları deneyiniz.

Öncelikle erişemediğiniz facebook hesabınızın parolasını sıfırlamak için iki yol anlatacağım

Facebook E-mail onay kodu

Facebook Mobil onay kodu

İlk olarak e-mail onay kodu talep etmeliyiz şifresini unuttuğunuz facebook hesabınız yada blokeli facebook hesabınızın size ayit olduğunu doğrulamamız gerekiyor bunun için alttaki resimdede gördüğünüz gibi şifremi unuttum kısmına tıklayınız.

facebook onay kodu

Daha sonra karşınıza gelen ekranda facebook e-mail adresinizi giriniz ve açılan bölümde kullanmak istediğiniz parola sıfırlama seçeneklerinden birtanesini seçin mobil onay kodu veya e-posta.

facebook onay kodu-2

Seçmiş olduğunuz e posta adresine gelen link veya onay kodunu facebook parola yenileme ekranında belirtilen boşluğa yazınız.

Facebook mobil onay kodu gelmiyor

Hesabınızın şifresini değiştirmek için yada blokeyi kaldırmak için talep edilen facebook mobil onay kodu gelmemesi  sık yaşanan sorunlardan birtanesidir bu işlemi sık sık denemeyiniz bir iki gün bekleyip tekrar deneyiniz aksi halde yine güvenlik duvarına takıla bilirsiniz.

Facebook hesabım bloke oldu?

Fazla şifre denemesi yada fazla parola sıfırlama talebi gönderilen hesaplar bloke edilir bu durumda e-posta adresi veya mobil onay kodu almanızda gecikmeler olabilir yada çok sayıda deneme yaptınız diye bir hata alabilirsiniz.

Son ve kesin çözüm olarak bilinen bir facebook hesabı parola sıfırlama bloke kaldırmak için yapmanız gereken size ayit olan hesabınızın kullanıcı bilgileri doğruysa ad, soyad vs..  facebook’a nüfus cüzdanı (kimlik) resmini arkalı önlü olarak meil atarak hesabınızı aktifleştire bilirsiniz kimliğinizin resmini bir telefon veya fotoğraf makenise yardımıyla çekiniz daha sonra çektiğiniz kimlik resimlerini disabled@facebook.com e-posta adresine mail atmanız yeterli olacaktır.

Facebook diğer yardım iletişim mail adresleri

Facebook ile ilgili herhangi bir öneriniz ya da isteğiniz varsa: info@facebook.com adresine mail gönderebilirsiniz.

Facebook hesabınız kapatıldıysa, konuyla ilgili disabled@facebook.com adresine mail atabilirsiniz.

Facebook’ta güvenlik ve gizlilik ile ilgili problemleriniz varsa privacy@facebook.com adresine mail atabilirsiniz.

Facebook’ta her hangi bir grubu, kişiyi ya da olayı şikayet etmek için ise; appeals@facebook.com adresini kullanabilirsiniz.

Facebook’tan yardım istemek için ise help@corp.facebook.com adresini kullanabilirsiniz.

Herhangi bir uyarı için ise warning@facebook.com adresi ile facebook yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Not:  Mailleri ingilizce yazmanız gerekmez.

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

  1. Facebook a 25 gündür giremiyorum kodmatik yüzünde cep telefonuma kod gelmiyor facebookla iletişime geçtim form doldurdum 25 gündür bana dönüş saglamadilar kodları geç ve kapat diye birşey yok facen de bu kodmatiğı nasıl kaldırabilirim yardım edin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+