• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Facebook’ta sayfa güvenliği

Facebook’ta sayfa güvenliği

Facebook sayfa güvenliği ve alınması gerekilen önlemler

Facebook sayfalarınızın çalınmaması için yapılması gerekilenler.

Facebook sayfalarınızın üyesi yani beğenileri fazlaysa ve çok sayıda aktif üyeniz varsa hesabınızı çalmak isteyen bir sürü insanla karşılaşa bilirsiniz. Sayfaların üye sayısı nekadar çoksa değeride okadar fazladır örneğin 500.000 üyeli bir sayfa 5.000 TL ye alıcı bulabilir sayfanızın güvenliğini sağlamanız için yapılması gerekilen ufak ipuçlarından bahsedeceğim.

Öncelikle sayfanızın üye sayısının kesintisiz yayın yapabilmesi için mutlaka farklı bir facebook hesabınıza admin  veya yönetici yetkisi verin çünkü siz facebook profilini dondurduğunuz zaman sayfanızda pasif duruma geçer bunun olmasını istemiyorsanız başka bir hesaba yöneticis yetkisi verin.

Facebook Sayfa silme

Sayfanızın çalınmaması için size gelen mesajlarda bulunan hiç bir linke tıklamayın keyloger veya korsan yazılımlar yardımıyla sayfanız ve bir çok bilgileriniz ele geçirile bilir.

Bir arkadaşın başına gelen yaşanılan bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum, 500.000 üyeli bir sayfayı satılığa cıkardılar alıcı sayfayı teamviewer ile bilgisayara bağlanarak görkmek istediğini söyledi ve bunu satıcı arkadaş kabul etti uyanık alıcı hemen kendini admin yapıp satıcıyı yani arkadaşı adminlikten sildi ve 500 K sayfa çöpe gitmiş oldu böyle bir durumda sayfayı artık geri alamazsınız.

Bu tür olaylarla karşılaşmak istemiyorsanız kimseye güvenmeyin iyi çalışmalar dilerim.

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+