• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Foursquare nasıl kullanılır?

Foursquare nasıl kullanılır?

Oy Kullan

foursquare uygulaması nasıl kullanılıyor?

Foursquare uygulaması ile dünyayı keşfetmek istermisiniz?  İhtiyacınız olanlar; Foursquare uygulaması, destekleyen telefon ve biraz da araştırma tutkusu!

Foursquare kullanımı

Foursquare nedir?

Foursquare ile arkadaşlarınızı bulun

Arkadaşlarınıza ulaşabilmek için, mobil cihazınıza uygun Foursquare uygulamasını indirin ve cihazınıza yükleyin.

Foursquare Android uygulaması indir

Foursquare ios (iphone) uygulamasını indir

Daha sonra adres defteriniz, Facebook ve Twitter hesaplarınız aracılığıyla arkadaşlarınıza ulaşın ve nerelerde takıldıklarını keşfedin. Size ne kadar yakın olduklarına ve en son nerelerde bulunduklarına gözatın.

Eğer A.B.D.’de yaşıyorsanız ve cep telefonunuzun internet erişimi yoksa, Foursquare’i kısa mesajla da kullanabilirsiniz.

Foursquare Check-in yapın

foursquare-check-in

Cihazınızın GPS özelliği sayesinde, Foursquare’de otomatik olarak listelenen binlerce mekandan birini işaretleyerek, arkadaşlarınızla nerede olduğunuzu paylaşabilirsiniz. Mekanlardaki deneyimlerinizi paylaşarak tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Ayrıca detaylara özen gösterin, Foursquare’in en iyi özelliklerinden biri önerilen bilgilerdir. Gittiğiniz mekanlarda fotoğraf çekip yükleyebilir ve sizden sonra gelecek kullanıcılarla deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Eğer bulunduğunuz mekan listede yoksa Foursquare’e ekleyebilirsiniz.

Foursquare Önerilere gözatın

foursquare-oneriler

Arkadaşlarınızın ve sayısı binleri aşkın Foursquare kullanıcılarının önerilerine gözatabilirsiniz. Bulunduğunuz konuma ait görüşleri ve tavsiyeleri bularak, bunları yapılacak listenize ekleyebilir ya da bunlardan uzak durabilirsiniz.

Dışarı çıkın foursquare-newbie

foursquare-newbie

Foursquare’i daha fazla kullanmak için daha fazla dışarı çıkmalısınız. Böylece konum ve çeşitli zamanlardaki işaretlediğiniz yerlere özel rozetler ve puanlar kazanabilirsiniz. Daha sonra rozet koleksiyonunuzu ve istatistiklerinizi foursquare.com’dan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Foursquare ile Gücünüze güç katın

foursquare-special-here

Mekanlara diğer kullanıcılardan daha fazla giriş yaparak, o mağazanın sorumlusu olabilirsiniz. Böylece vefalı bir müşteri örneği sergileyerek anlaşmalı firmalardan sürpriz hediyeler kazanabilirsiniz. Mağaza/Bölge sorumlusu olmasanız bile Foursquare’in anlaşmalı kurumlarla yaptığı, kullanıcılarına özel tekliflere gözatın.

Foursquare Her yerde kullanın

foursquare-places-bottom

Foursquare’i her yerde kullanın. Müzelerde, havaalanlarında, toplu taşıma araçlarında, konserlerde… Kim bilir hiç beklenmedik bir anda beklenmedik bir şeyle karşılaşabilirsiniz.

Foursquare Kullanımı türkçe videolu anlatım

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+