• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Foursquare’in Windows 8 uygulaması

Foursquare’in Windows 8 uygulaması

Merhaba arkadaşlar öncelikle Foursquare nedir? Günümüzde facebook kadar popüler değildir herkes ne olduğu hakkında fikir sahibi değil peki nedir bu Foursquare?

Foursquare:

bulunduğun konumu bildirmeye dayanan ve sosyal ağ üzerinden işleyen bir uygulamadır. Ayrıca Foursquare farklı şehirleri keşefettirmeyi vaad eden, küresel konumlama sistemi (Gps)’i kullanan, arkadaşlarınızla ağ kurmanızı sağlayan bir oyun olarakta tanımlanabilmektedirfoursquare

2009 yılında kurulan Foursquare 10 milyondan fazla kullanıcısı olan ve geçtiğimiz ay 1 milyar check-in‘e ulaşan dev bir sosyal ağ. Kullanıcılar mobil site üzerinden, kısa mesajla ya da cep telefonları üzerine kurdukları Foursquare yazılımıyla bulundukları mekanları işaretliyebiliyor.

Yaptığınız checkinler Badge ismi verilen bir tür rozet (madalya) kazanıyorsunuz. Yeni geçtikleri sistemde ne kadar check-in yaparsanız ona göre bir rozetiniz olacak. Level sistemiyle gerçekleşen olan bu uygulamayla kullanıcılarını farklı mekanlarda check-in yapmaya teşvik ediyor.

Foursquare’in Windows 8 yüklü işletim sistemleri için geliştirdiği uygulama 28 Ağustos’ta yayınlandı.

İlk izlenimlerimizde oldukça başarılı bulduğumuz uygulama klasik şehir el broşürlerinden esinlenilmiş, bir kart yapısında karşımıza çıkıyor. Uygulama açılışta konumuzun tespit ettikten sonra gelen ekranda sizi son check-in’leriniz karşılıyor. Bu noktadan sonra isterseniz şehir değiştirebilir veya bulunduğunuz şehri keşfetmeye kolayca başlayabiliyorsunuz.

Açılan ekranda 2 yöne kayabiliyorsunuz. Sol kısım uygulama içerisinde haritalara ayrılmış. Böylece hangi kısımda olursanız olun sol tarafa kayarak her zaman haritaya ulaşabiliyorsunuz.

Sağ kısımda ise Trending, Best Nearby, Recently Opened ve Nearby olmak üzere 4 kısım karşımıza geliyor. Best Nearby’ın Nearby’dan farkı yüksek puana sahip ve kişi sayısı olarak an itibariyle popüler olan mekanları karşınıza getiriyor olması.

Foursquare

Oldukça sade ve basit bir yapıda tasarlanan uygulamada yukardaki bölümlerden birine girdiğinizde yakınlık ve reyting olarak sıralama imkanına sahipsiniz.

Foursquare bu sene başından itibaren ilerlediği şehir rehberi olma yolundaki en büyük adımlarından birini atmış gibi görünüyor.

Özellikle mekan detaylarındaki dinamik yorumlar oldukça keyifli ve dikkat çekici olduğunu belirtmek gerekir. Ayrıca profil sayfanızın tasarımı ise oldukça hoş olmuş.

four square

Windows 8 yüklü dizüstü kullanıcılarının da kullanabileceği uygulama şehrinizi keşfetmede ve tatilinizi planlamada oldukça yardım olacaktır. Umarız bu başarılı konsepti web sitesine de taşıyabilirler.

four square1

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+