• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Genital siğil nasıl tedavi edilir?

Genital siğil nasıl tedavi edilir?

Genital siğillerin çok fazla tedavi yöntemi vardır üstüne uygulana bilecek bir takım krem tedavilerinden tutun soğuk tedavisi dediğimiz kriyoterapi veya lazer tedavisi veya elektirik enerjisi kullanılarak tek tek bu siğillerin yok edilmesi yada açık çerrahi dediğimiz tek tek bistüri kullanılarak bu siğillerin cıkartılmasıyla tedavi edilir.

Buradaki bütün amaç siğillerin ve taban dokusunun olduğu gibi yok edilmesidir, tamamıyla o hücrelerin öldürülmesidir.

Dolayısıyla tek tek en ufak siğillere kadar olası bütün noktaların tahrib edilmesi gerekiyor, ister ilaç tedavisiyle ki ilaç tedavisi çok zor bir tedavi yöntemidir çok uzun süren ve pahalı bir tedavidir.

Bunun yerine kriyoterapi veya lazer tedavisi veya cerrahi tedavi uygulana bilir, bunlar bir seanstan birkaç seansa kadar siğillerin sayısı alakalı olarak uzaya bilir.
Tedavi genelde yüz güldürücüdür ancak seksüel partner sayısı fazla olup kendine dikkat etmeyen kişilerde daha çok görünen bir hastalıktır, bunuda kişinin bilmesi gerekir

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+