• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Geniz akıntısı kaynaklı ağızda kötü tat ve koku?

Geniz akıntısı kaynaklı ağızda kötü tat ve koku?

Ağız kokusu nasıl tedavi edilir?

Ağızda kötü tat ve koku?

Ağız kokusu sık görülen ve rahatsız edici bir hastalıktır. İnsanların size bakış açısını değiştirebilir rahatsız edici bir koku meydana gelmektedir. Ağız kousunu önlemek için bazı tedavi yöntemleri vardır uzman hekim önerileri nelerdir?

Ağız kokusunun tedavisi sebebine bağlı yani sistemik bir hastalığın tespiti tedavisi kendine has bur bir akçiğer hastalığı, mide problemi olabilir kulak burun boğazı ilgilendiren bir sinüzit problemi olabilir.

Ağız kokusu sebebi saya bileceğimiz ağız kaynaklı oral kaynaklı olan sorunlar diş eti iltihapları, diş eti çürümeleri, apse gibi şeylerden kaynaklana bilir.

Ağız içi bakımı herhangi bir patolojisi olmayan kişilerde bu çok önemli, kişinin uygun şekilde tedavisi diş taşlarının temizliği ve aynı şekilde dil üzerindeki plakların diş fırçasıyla temizlenmesi ve bunun sıksık yapılması çok önemlidir.

Bunların haricindeki diş eti hastalıkları için çok su içilmesi önemli, türükük salgılamasının fazla olması önemli geçe burun tıkalı ise bunu önlemek için bir takım tedaviler yapılması önem arz ediyor.

Ama genel itibariyle bütün ağız kokuları için kullana bileceğimiz mucize bir ilaç maselef yoktur.

Ağız spreyleri, kokuyu gidermek için kullanılan boğaz pastilleri veya şekerli sakızlar bunların hepsi kokuyu artırıcı neden olabilir.

Ağız kokusunu önlemek için doğal ürünler nelerdir?

Ağız kokusunu önlemek için çerez yiyebiliriz veya sulu sebzeleri tercih etmeliyiz kereviz, ıspanak, elma bunların hepsi ağız kokusunda oldukça faydalı ürünlerdir.

ağız kokuları

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+