• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Göbek yapan alışkanlıklarımız

Göbek yapan alışkanlıklarımız

Tüm dünyada önemli birsorun haline gelen fazla kilolar, düzensiz beslenme ve göbek  yapan alışkanlıklarımız önemli bir sorun haline geldi.

Uzman doktorların bu konuda önerileri sürekli olarak televizyonlarda internet ortamlarında söyleniyor peki hangimiz uyguluyoruzki? Hiç birimiz önemsemiyoruz. Fazla kilolar hem göze hoş gelmiyor hemde sağlığımız açısından risk oluşturuyor.

Uzmanlar bu konuda neler diyor hatırlayalım

Uzman diyetisyenler kilo vermek için öğün atlamanın daha fazla kilo almamıza neden olduğunu söylüyor.Örneğin sabah kahvaltısı hepimiz için önemli ama bizler bir poğaca, börek tarzı şeylerle geçiştiriyoruz bu durum sağlığımız ve performansımız açısından olumsuz etkilere neden oluyor.

Öğüt atlamadan düzenli bir şekilde sağlıklı beslenenlerin kan şekeri dengesi düzgün oluyor.Kilo vermek için öğün atlamak zayıflatmıyacağını aksine sağlık bozukluklarına neden olduğu söyleniyor.

Göbek yapmamak için ve sağlıklı bir diyet için uyulması gerekilen kurallar.

Ekmeği tamamen kesmeyin:

Diyet yapanların en büyük hatalarından biride ekmeği tamamen kesmeleridir. Diyet yapan herkesin her besinden uygun miktarda tüketmelidir.Zayıflamak isteyenler belirli miktarda çavdar, buğday ve kepekli ekmek tüketmelileri sağlık açısından önemlidir.

Hareketsizlik:

Fazla kilonun yaygın olduğu kadar hareketsizliğinden okadar yaygın olduğu ve en büyük hatalarımızdan biridir. Hareketsizlik sadece kilo açısından değil bir çok sağlık sorununa neden olabilir. Düzenli olarak spor yaparak sağlıklı bir şekilde kilo vere bilirsiniz veya formunuzu koruya bilirsiniz.

Yemek yiyip yatmak:

Geç saatlerde yemek yeme alışkanlığını terk etmeniz gerekmekte geç saatlerde yenilip yatılması aşırı bir şekilde vücutta yağlanmaya neden olur.

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+