• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hangi ayda hangi meyve ve sebze tüketilmelidir

Hangi ayda hangi meyve ve sebze tüketilmelidir

Meyve ve sebze tüketimi

Meyva ve sebze tüketimi sağlığımız açısından nekadar önemli olduğunu herkes biliyor ama hangi mevsimde hangi meyveler tüketilmesi gerektiği konusunda yeterli bilgiye sahip değiliz.

Uzman doktorların önerdiği meyve ve sebze tüketimi hakkında görüş ve önerileri hakkında önemli bilgiler vereceğiz. Meyveleri mevsimsel olarak tüketmeliyiz, örneğin kış aylarında çilek, erik, domates, armut, kiraz benzeri ürünleri tüketmemeliyiz tamamen organik olmayan yollarla hormonlu olarak üretildiklerinden dolayı vücudumuza yarardan cok zararları vardır.

Meyve ve sebzeleri mevsiminde tüketmenin önemini vurgulayan uzmanlar, kendi ikliminde ve zamanında yetişen ürünlerin en doğal ve sağlıklı ürünler olduğunu belirtiyor.

Hangi ayda hangi meyveler tüketilmelidir?

Meyve ve sebze tüketimiNisan ayının sonuna yaklaştığımız şu günlerde enginar, havuç, bezelye, çağla, bebe havucu, taze sarımsak, kuşkonmaz, taze kekik gibi sebzelerin tüketilmesinin tam zamanı.

Mayıs ayında çilek, patlıcan, domates, arpacık, soğanı, erik, barbunya, madımak, ebegümeci gibi ürünler,

Haziran ayında enginar, taze patates, marul, taze fasulye, dolmalık biber, rezene,

Temmuz ve Ağustos aylarında ise kiraz, vişne, karpuz, kayısı, taze sarımsak, mısır, kavun, mürdüm eriği, üzüm, bamya, dut, iç bakla meyve ağırlıklı ürünlerin tüketilmesi gerekiyor.

İnsan vücudunda kış aylarında toksinler birikir bu toksinleri meyve yiyerek ata biliriz bunun için her meyvayı mevsiminde yememiz gerekiyor.  Nekadar ciddiye alınmasada ülkemizde önemli sorunlardan biridir.

Sağlıklı günler dilerim.

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+