• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İlaç fiyatlarında indirim

İlaç fiyatlarında indirim

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu ilaçta gelinen noktayı anlattı.

10 yıl önce 58 lira olan ilaç bugün 9 lira

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 10 yıl önce 58 lira olan bir ilacın bugün 9 lira olduğunu söyledi.

İlaca harcanan paranın azaldığını belirten Müezzinoğlu, “Kişi başına 7 bin 500 dolar sağlık harcaması yapan ülkelerden daha başarılıyız.” dedi.

Mehmet Müezzinoğlu, Başbakan’a diktatör denilmesine tepki gösterdi.

Müezzinoğlu, “Bugün Tayyip Erdoağan’a ‘diktatör’ demeye çalışanlar, esasında bu fotoğrafın fiilen ta kendileridir.” şeklinde konuştu.

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Edirne’de Ramazan ayı boyunca düzenlenen sokak iftarlarına katkı sağlayanlara plaket verilmesi törenine katıldı.

Burada bir konuşma yapan Müezzinoğlu, sağlık alanındaki gelişmeleri anlattı. İlaç harcamalarına değinen Sağlık Bakanı, ilaç fiyatlarındaki düşüşe dikkat çekti.

“İlaçta 2002 yılında, herkesin bildiği bir kutu antibiyotiğe 58 lira veriyorduk, bugün 9 lira veriyoruz. 2002 yılında 650 milyon kutu ilaca ödediğimiz para 14,5 milyar liraydı. Bugün bu milletin tükettiği 1 milyar 750 bin kutu ilaca ödediğimiz para 14 milyar 600 milyon lira. 1 milyar 100 bin kutu daha fazla ilaca ulaşabiliyoruz ama ödediğimiz paradaki artış neredeyse sıfır noktasında. Çünkü 48 liralık ilacı 9 lira yaptık.Kişi başına 7 bin 500 dolar sağlık harcaması yapan ülkelerden daha başarılıyız. ”

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’nun gündeminde “Diktatör” tartışmaları da vardı.

” Türkiye’nin gelişmesini istemeyenlerin tek hedefi, istikrarı bozmaktır. 1998 yılında şiir okudu diye, 1 milyon 50 bin oy almış bir belediye başkanını hapse gönderdiler. Tayyip Erdoğan‘dan, kendisine oy veren İstanbullular’a ‘yıkın, dağıtın, terörize edin’ diye bir cümlesini duydunuz mu? ‘hukukun verdiği karar yanlış da olsa uyarım’ diyerek, gitti cezaevinde cezasını çekti.

Bu yasağı koyanlar diktatörlük kime yakışıyor sorusunun cevabını samimiyetle arasınlar. Bugün Tayyip Erdoağan’a ‘diktatör’ demeye çalışanlar, esasında bu fotoğrafın fiilen ta kendileridir.” dedi

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+