• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İnsanlar uykusuz kaç saat durabilir?

İnsanlar uykusuz kaç saat durabilir?

İnsanlar ne kadar süre uyumadan durabilirler?

Uykusuzluk ciddi bir problemdir, uykusuz kalan insanlar hiçbir şeye konsantre olamazlar uykusuzluk sağlık problemleri yaşata bilir. İnsanlar ençok nekadar uykusuz kalabilirler?

Yapılan araştırmalar insanların enfazla 11 gün uyanık dura bileceğini göstermiş, 11 günden sonra bir takım şizofrenik belirtiler dediğimiz halüsinasyonlar bağırmalar, etrafa saldırmalar davranışlar ortaya çıkıyor ve bunun sonuçunda ölümcül olarak sonuçlar görüle biliyor.Bu süre deneysel bir süre dir bukadar süre uykusuz kalmak tavsiye edilemez. Uykusuz kalma insandan insana değişiklik göstere bilir kimisi 6 saat uykuyla dura bilirken kimisi 8-9 saat uyumadan uykusunu alamaz ve normal olmayan davranışlar orataya çıkabilir.

Bir iki gün uykusuz kalan insanlarda kendini aşırı yorgun hissetme ve çarpıntıları olmakta huzursuz, sinirli olurlar.

Bünyemizin nekadar uykuya ihtiyacı varsa okadar uyumamız gereklidir, uyuyamadığımız süreyi ertesi gün tamamlayarak uyumalıyız eğer uyku süreniz yeterli değilse hafta sonları bu süreyi tamamlamalıyız, tamamlayamassak vucutumuz bitkin ve halsiz düşe bilir. Uzun süre uykusuz kalmak ciddi hastalıklara neden olur ve eğer bu sorun çözülmesse ölümle sonuçlanmaktadır.

Uykusuz kalmak

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+