• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kapıyı çalana para veriyoruz.

Kapıyı çalana para veriyoruz.

TÜBİTAK Başkanı Altunbaşak, şirket için finansman sorunu olmadığını söyledi.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclisi’nin “Bilim ve Teknoloji Politikaları Işığında Sanayimiz İçin Gelecek Öngörüsü” konulu eylül ayı toplantısı, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Başlangıç firmaları ve girişimcilik için TÜBİTAK faaliyetlerine değinen Altunbaşak, şunları kaydetti:

“Ben Türkiye’de şu anda şirket kuracaklar için finansman sorunu olduğunu düşünmüyorum. Çünkü neredeyse kapımızı çalan herkese para veriyoruz. Eğer bir fikriniz var ve o fikri ürüne dönüştürmek için finansman ve bilgiye ihtiyacınız varsa, TÜBİTAK’ın Girişimcilik Aşamalı Destek Programı var. Her aşamadan sonra bir miktar finansman ve mentorluk desteği veriyoruz. Öyle bürokrasi falan da yok, sadece bize yapacağı iki paragraflık bir sunumla başlıyor olay.

Biz o iki paragraftan fikrin işe yarayacağını anlarsak bu iş fikrinin iş planına nasıl çevrileceği konusunda bir haftalık eğitim veriyoruz. İkinci aşamada şirketin kurulması için 100 bin lira hibe veriyoruz. Üçüncü aşamada bunların arasında biraz daha önde gidip gelişme gösterenlere finansman olarak 550 bin lira veriyoruz. Dördüncü aşamada para vermiyoruz, daha başka destekler sunuyoruz. Ayrıca her firmaya her aşamada mentor atıyoruz.”

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+