• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kepek sorununa kesin çözüm

Kepek sorununa kesin çözüm

Kepeklenmeden kurtulmanın yolları

Saç derisinde oluşan kepeklenme insanı rahatsız edici bir görüntü ortaya çıkarır ve saç derisinde kabuklanma, kaşıntıya neden olur kepekten kurtulmanın yolları nelerdir kesin çözüm olarak test edilen bazı bilgileri sizlerle paylaşmak istedim.

Kepeklenmenin saç derisinde oluşan bir tür rahatsızlık diye biliriz ama zarar verici ve bulaşıcı bir etkisi yoktur. Cilt kendini yenilerken deri kalıntıları oluşur ve bunlara kepek denelmektedir.

Kepekler saç yüzeyine çıkarak kötü bir görünüm ortaya koyar halk arasında rahatsız edici bir durumdur. Kepeklerin oluşmasına bir çok neden vardır bunlardan bir tanesi ve en çok rastlanılan durum saçlar yıkandıktan sonra nemli, ıslak bırakılması kepek oluşumunu hızlandırır bazende kullanılan sabunlar ve şampuanlardan kaynaklı olarak kepek oluşmaktadır.

Kepekten kurtulmanın yolları nelerdir?

Saç kepeklenmesiSaç derisindeki kepekleri tarayarak yada normal sabunla, şampuanla gideremezsiniz, kepekten kurtulmak için sizlere önere bileceğimiz zararsız ve kesin çözüm olarak bir şampuan önereceğiz şampuanın adı nizoral her eczanede bula bilirsiniz. Kepeklenmeye karşı %100 etkilidir 3-4 yıkamadan sonra tamamen kepeksiz saçlara kavuşa bilirsiniz.

Nizoralin kullanımı şu şekilde olmalıdır saçlarınızı ilk önce ılık suyla yıkayın ve durulayın ardından nizoralden az miktarda saç derinize sürünüz ve ovalayarak yediriniz bu işlemden sonra 5 dakika beklemelisiniz 5 dakikadan sonra saçınızı tekrar yıkayıp durulayın ve bu işlemi hergün olmak üzere 3-5 gün yapmalısınız.

Kepeğe karşı kesin çözüm diye biliriz ayrıca nizoralin tıbben kanıtlanmamış ama halk arasında saç dökülmesine karşı etkili olduğu söylenmektedir benimde bu konuyu desteklediğimi ve gerçektende etkili olduğunu düşünüyorum nizoral saç dökülmesini engellermi başlıklı başka bir makalede detaylı olarak bir açıklama yapmıştım buraya tıklayarak inceleye bilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Nizoral bende kullandım gerçekten etkisi büyük tavsiye ederim diğer kepek ilaçlarına göre kat kat daha etkili

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+