• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kurbanlık fiyatları bu sene ne kadar olacak?

Kurbanlık fiyatları bu sene ne kadar olacak?

Bu yılki kurbanlık fiyatları

Kurban Bayramı yaklaşırken en çok merak edilen konu kurbanlık fiyatları.

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç, bu yıl Kurban Bayramı‘nda kurbanlık sıkıntısı yaşanmayacağını belirterek, “Hiçbir şekilde endişeye gerek yok. Elimizde ihtiyaçtan fazla kurbanlık var. Türkiye genelinde kurbanda kesilmeyi bekleyen 1,5 milyon büyükbaş, 4 milyon da küçükbaş olmak üzere 5,5 milyon hayvanımız var” dedi.

Bu yıl büyükbaş hayvanlar 3 bin 500 ile 7 bin lira arasında değişen fiyatlara, küçükbaşlar ise 500-700 lira arasında kesilebilecek. Yani büyükbaş hayvanın hissesi 500 ile 800 lira arasında değişecek. Bir hisseye 500 lira veren vatandaş, ortalama 20 kilogram et alabilecek” diye konuştu.

KURBANLIK ALIMINI SON GÜNE BIRAKMAYIN

Kurbanlıkların pazara çıktığı günden itibaren satın alınabileceğini belirten Tunç, bu yıl hayvan sayısının fazla olmasının “kurbanlıkların besicilerin elinde kalacağı” anlamına gelmediğini söyledi.

Kurbanlık

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+