• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Limonun faydaları nelerdir?

Limonun faydaları nelerdir?

Limon nelere iyi gelir?

Limon turunç giller ailesinden bir meyvedir,. Bu nedenle C vitamini açısından oldukça zengin bir yiyecektir.

Özellikle kuvvetli aroması nedeniyle salatalarda ve yiyeceklerde güzel bir tat yaratmaktadır.Limon aynı zamanda magnezyum yönünden ve bakır yönündende zengin bir meyvedir.

Limon tüketiminin kan damarlarımızı genişletici etkisi sayesinde, kan akımını hızlandırması sayesinde kalp damar sağlığı açısından olumlu bir etkisi vardır.Aynı zamanda yine damar açıcı etkisinden kaynaklanan bir sonuçla karaçiğerin sağlığı açısından oldukça önemlidir.Karaçiğer hertürlü faliyetini gerçekleştiren organ olarak yine vucutumuzun temizlenmesi açısından önemlidir.

Limonun FaydalarıLimon

Limon özellikle C vitamini yönünden zengin olduğu için özellikle gribal enfeksiyonlarda oldukça faydalı bir yiyecektir.Ancak limonun fazla tüketimi mide sağlığına zarar vere bilir dikkat edilmesi gerekilir. Özellikle mide asitesi yüksek olan bireylerde limonun fazla kullanılmaması daha doğru olucaktır çünkü; reflüyü arttıra bilir bu şekilde rahatsızlıklara neden olabilir.

Limonun fazla tüketilmesi mide asitinin dengesini etkileyeceğinden feflü rahatsızlığına neden olabilir.

Limonu hastalıklarda fazla sıkıp sıkıp içmek faydalı olmuycaktır çünkü limon zaten C vitamini yönünden zengin, C vitamini suda eriyen bir vitamindir, fazlası idrarla beraber atılaçağı için bukadar fazla tüketmek gerekli değildir.

İçeçeğimiz bitki çaylarına bir miktar limon sıkarak, limon kabuğu rendeleyerek bu şekilde limonun faydalı etkilerindende yararlana biliriz.

Diyetisyen
Serap Orak Tufan

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+