• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale yazarak nasıl para kazanılır?

İnternetten ek iş yapmak isteyenler ve boş zamanı çok olanlar için para kazanmak makale yazarak mümkündür. Makale yazarak nasıl para kazanılır bu konuda sizlere bilgi vermeye çalışacağım.

Web sitesi olanlar sitelerini güncel tutmak için belirli konularda makalelere ihtiyaç duyar yeterli zamanı olmayanlar kelime sayısına göre ücretlendirilen makalelerden veya makale paketlerinden satın alırlar. Makalelerde aranan özellik yazmış olduğunuz yazının tamamen özgün ve konuyu açık bir şekilde açıklayan imla kurallarına uygun bir şekilde makalenizi tamamlamaktır.

Googleninin özgünlüğe çok önem verdiği için kopyala yapıştır şeklinde olan makaleler spam olarak algılanmaktadır bu nedenle makale yazarı olmak istiyorsanız tamamen kendi düşünce fikirlerinizi kendi dilinizden anlatmanızda fayda var ayrıca yazmış doluğunuz makaleler minimum 200 kelimeden oluşması gerekmektedir.

Yazacağım makaleleri nasıl satarım?

Makale yazarıMakale yazarları iki çeşit makale sata bilirler bunlardan birincisi paket halinde satış yaparlar yada webmasterın isteteği başlıklara göre makale yazarlar bu tamamen size kalmış bir olay örneğin siz sağlık makalesi yazdınız her makale 200 kelime ve farklı konu başlıklarında 10 adet makale olarak satış yapa blirsiniz. Makale ücretlendirmesi sizin anlatımınıza ve imla kurallarınıza nekadar uyduğunuza göre değişir ama standart makale fiyatları 200 kelimesi 2 TL olarak ücretlendirilmektedir konu kalitesine göre 3 TL’de olabilir.

Yazmış olduğunuz makaleleri webmaster forumlarında satış konuları aça bilir ve makalelerinizi satarak ek iş fırsatından yararlana bilirsiniz. Makalelerinizi sata bileceğiniz forumlar: r10.net – wmaraci.com – iyinet.com – fuub.net – webmastersitesi.com – oxxi.net ve benzeri forumlarda aktif olarak satış yapabilirsiniz.

Hangi başlıklarda / konularda makale yazarak para kazana bilirim?

Alanında uzman yada bilgili olduğunuz bir alanda yazarak daha fazla başarılı bir makale yazmış olursunuz örneğin: sağlık, moda, teknoloji, dekorasyon gibi benzeri başlıklarda makale yazarak satış yapa bilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+