• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Modem Wireless Şifresini unuttum?

Modem Wireless Şifresini unuttum?

Wireless şifresini unuttum?

Bilgisayar kullanıcılarının genel bir sorunu haline gelen modem wireless şifresini unutmak sık rastlanan durumlardandır peki bunun çözüm yolu nedir makalemizde detaylı olarak anlatacağız.

Bilgisayara yada mobilinizde bir kere girdikten sonra aylarca kullanıla bilir ve nezaman bilgisayarı formatlarız o gün aklınız şu soru düşecektir modem wireless şifresini unuttum şifre neydi? Şifrenizi tekrar öğrenmek için yapmanız gereken adımlar:

Öncelikle modeminizin ara yüzüne ulaşmak gerekir bunun için BAŞLAT / ÇALIŞTIR‘a tıklayıp ordaki bölüme CMD yazınız ve tamamı tıklayınız.

Wireless şifresi

Açılan ekranda ipconfig yazınız  ve İp bilgileri çıkaçaktır bize lazım olan kısım şurası : Varsayılan Ağ Geçidi.: 192.168.1.2 sizdeki farklı olabilir burdaki ip adresini kopyalayınız ve adres cubuğuna http://192.168.1.2 şeklinde yazıp entera basıyoruz açılan bölümde modeminizin şifresi ve kullanıcı adı sorulacak şifre ve parola genel olarak şu şekilde oluyor:

Kullanıcı adı: admin

Şifre: admin

Eğer bu şifreyi kabul etmez ise alttaki şifreleri deneye bilirsiniz.

Modem wireless varsayılan şifreleri

wireless varsayılan şifreler

wireless varsayılan şifreler 2

Wireless modem ara yüz şifrenizi girdikten sonra karşınıza gelen ekranda yani yönetici bölümünden şifrelerinizi değiştire bilirsiniz bu işlemler sırasında sorun yaşayanlar internet sağlayıcınızla iletişime geçmelidirler

TTNet kullananlar şu numarayı araya bilirler: 444 0 375

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+