• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Muhtaç asker ailelerine maaş müjdesi

Muhtaç asker ailelerine maaş müjdesi

Muhtaç asker ailelerine maaş müjdesi hayata geçti. İlk etapta 17 bin 221 aileye bugün ödeme yapılacak. Bu aileler bin 500 lira toplu ödeme alacak

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, eşi veya oğlu askerde olan muhtaç ailelere verdiği maaş müjdesi hayata geçti. Ailelerin iki ayda bir 500 lira yardım almasını içeren ‘Muhtaç Asker Ailelerine Yardım Programı‘ kapsamında ilk ödeme bugün.

ASKER MAAŞI NASIL ALINIYOR?

Proje kapsamında oğlu ya da eşi vatani görevini yaparken muhtaç duruma düşen ailelere maaş bağlanacak. Ailelerin, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvurması gerekiyor. Başvuruda nüfus cüzdanı sureti ve askerlik belgesi ile birlikte dilekçe verilmesi yeterli. Başvuran ailenin durumunu inceliyor. Yardıma, askere gidenin evli ise eşi, bekar ise öncelikle annesi, annesi hayatta değilse babası başvurabiliyor. İncelemelerde muhtaçlık kararı verilenlere maaş bağlanıyor.

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+