• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Nizoral saç dökülmesini önlüyormu?

Nizoral saç dökülmesini önlüyormu?

Nizoral saç dökülmesini önlüyormu nizoral saçları gürleştiriyormu gibi sorularınızın cevabını bu makalede bula bilirsiniz.

Nizoral nedir?

Nizoral saçlarda kepeklenmeyi önleyen etkili bir şampuandır. Nizorali dilediğiniz bir eczaneden satın alabilirsiniz.

Nizoralin saç dökülmesine etkisi

Merhaba arkadaşlar saç dökülmesi günümüzde ciddi bir problem haline geldi özellikle erkeklerde 22-30 yaşlarda saç dökülmesi meydana gelmektedir ve psikolojik sorunlarla beraber sağlık sorunları ortaya çıkarmaktadır. Saçı dökülenler öncelikle bir dermatoloji yani cildiye uzmanına görünmeleri ve gerekli kan testlerini yaptırılmaları önerilmektedir.

Saç dökülmesinin öncelikle nedeni araştırılmalıdır örneğin saçlar fazla sigara tüketilmesinden, kullanılan bir ilaçtan, kansızlıktan, vitamin eksikliğinden meydana gelmektedir. Genel olarak sıklıkla rastlanan B12 vitamin eksikliği nedenlerin başında gelmektedir gerekli testler yapıldıktan sonra herhangi bir sağlık probleminiz yoksa başlıca saç dökülmesini engelleyen veya azaltan bakımlar yapa bilirsiniz.

Halk arasında kepek şampuanı nizoralin saç dökülmesini önlediği söylenmektedir peki bu nekadar gerçektir ve gerçekten saç dökülmesini engelliyormu araştırmalarımız ve denemelerimizin sonucunu sizlerle paylaşacağız.

Nizoral kepekleri önlemek için üretilmiş bir şampuandır aynı zamanda saç gözeneklerini açar ve saçlarınızı serleştirir aynı zamanda saç dökülmesindede azalma olduğu rastlanmıştır. Düzenli olarak gün aşırı kullanılmalıdır yani bir gün kullanıp bir gün ara vermelisiniz.

Nizoral saç dökülmesine karşıNizorali kullanmadan saçlarınızı normal şampuanla yıkayınız ve durulayınız daha sonra nizorali saçınıza iyice yediriniz ve 5 dakika bekleyiniz daha sonra saçlarınızı iyice durulayınız. Ertesi gün yatmadan önce saçlarınıza badem yağı sürüp yıkamadan yatınız bir bone veya strec kullanarak yağın etrafa sürülmesini engelleye bilirsiniz diğer gün tekrar nizorali aynı şekilde uygulayınız bir kaç hafta sonra saçlarınızda dökülmenin yavaşladığını fark ediceksiniz.

Saç dökülmelirinin başlıca nedeni ırsidir ve hormonsal bir bozukluktan meydana gelmektedir yalnız bu yöntemi kullanarak saç dökülmesini yavaşlata bilirsiniz. Aynı zamanda stresten uzak durmanız gerekmektedir.

Umarım sizler için yararlı bir yazı olmuştur herkese sağlıklı günler dilerim.

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+