• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Replika Cep Telefonlarının Orjinal telefondan farkı nedir?

Replika Cep Telefonlarının Orjinal telefondan farkı nedir?

Replika cep telefonun orjinal telefonla karşılaştırması

Günümüzde replika telefonları artık çoğu alışveriş sitelerinde görüyoruz replika telefonla orjinal telefonun arasında fark nedir? Replika telefon nedir kullanışlımıdır? Benzeri sorularınıza cevap bula bileceğiniz bir makale yazmaya karar verdim.

Replika nedir?

Replika kelimesi ingilizce bir kelime olan replica kelimesinden türkçeye çevirilmiş haline replika denilmektedir anlamı taklit, kopya dır. Örgeğin samsung galaxy s4 orjinal telefonun aynı özelliklerde kopyasını yapıp satıyorlar bu telefonlarada replika telefon denilmektedir.

Replika telefonun farkı nedir?

Replika telefonlar orjinal telefonun arasındaki en büyük fark şüphesiz kalite farkıdır. Replika telefonlar orjinal telefonlara göre daha az ömürlüdür ve daha çabuk şarzı biter. Günümüzde teknolojinin hergün büyüyerek yeni model telefonlar satışa sunulmaktadır bir akıllı cep telefonu neredeyse bir insanın aldığı iki maaşı kadar fiyata satılmaktadır. İnsanlara pahalı gelmesinden dolayı replika telefonlara yönelmektedir. Replika telefonlar orjinal bir telefonun fiyatının 4/1 fiyatına satılmaktadır. Piyasada satılan replika telefonlar ağırlıklı olarak samsung S serisi bulunmaktadır ve yoğun bir ilgi gösterilmektedir.

Replika telefonlarProfesyonel olarak replika (kopya) telefonlar yapılmaktadır yani orjinal bir telefonla replika telefonu yan yana koyarak hangisinin orjinal olduğunu anlayamazsınız bire bir kopyası yapılmaktadır konu resminde gördüğünüz şekilde bakarak dokunarak anlaşılmamaktadır. Replikalar tabiki tavsiye edilmeyen bir telefon türüdür maddi durumu iyi olmayanlar için vaz geçilmez bir tutku haline gelmiş durumda replika telefonla orjinal telefonun arasındaki farklar nelerdir diyorsanız örneğin orjinal samsung galaxy s3 telefonu 4 çekirdekli 1.4 işlemciye sahiptir bu telefonun kopyası yani replika galaxy s3 2 yada 3 çekirdekli 1.2 işlemciye sahip oluyor bu durum diğer özelliklerde aynı şekilde değişiyor kamera çözünürlüğü gibi.

Replika telefon alırken dikkat edilmesi gerekilen bazı konular var örneğin telefonu alırken dokunmatiğinin düzgün çalıştığını mutlaka kontrol ediniz diğer kontrol edilmesi gerekilen özelliklerinden biride bir arkadaşınızı arayınız ve sesinizin ona net bir şekilde gittiğini kontol ediniz aynı şekilde sesin size net bir şekilde geldiğini test etmelisiniz.

Umarım sizler için yararlı bi makale olmuştur lütfen yorumlarınızı esirgemeyin.

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+