• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Saç dökülmesine karşı sarımsak şampuanı

Saç dökülmesine karşı sarımsak şampuanı

Saç Dökülmesine Sarımsak Şampuanı

Günümüzde insanların en çok yaşadığı sorunlar arasında saç dökülmesi yer almaktadır. Her ne kadar bu durum erkeklerde sıkça görülse de yavaş yavaş kadınlarda da ciddi bir artış göstermiştir. Erkeklerde olduğu kadar bayanlarda da saç dökülmesi sıkça yaşanmaktadır. Hal böyle olunca insanlar da internet üzerinden saç dökülmesine karşı bazı çözüm yolları aramaktadır. Saç dökülmeleri için bazı ürünler kullanılabilmektedir. Bilindiği üzere duş sırasında saçlarımızı ne ile yıkadığımız oldukça önemlidir. Bizler de sizlere sarımsak şampuanını önermekteyiz. Bu şampuan sayesinde saçlarınızdaki dökülme sorunu ortadan kalkacaktır. Konumuzun detayında ise saçların dökülme sebebi ve sarımsak şampuanının saça faydası hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

Saç Neden Dökülür?

Saç dökülmesi için birden fazla seçenek bulunmaktadır. Bunlardan en çok görülenleri ise genetik olması, kullandığınız ürünler ya da çevre şartları olarak gösterilebilmektedir.

Genetik Saç Dökülmesi: Eğer ailenizde ya da akrabalarınızda saç dökülmesi sorunu sıkça görülüyorsa muhtemelen sizin saçlarınız da bu yüzden dökülmüştür ya da dökülecektir. Bunun sebebi ise genetik bir hastalık olmasıdır.

Yanlış Ürün Tercihi: Eğer saçlarınıza uygun olmayan ya da zarar veren ürünler kullanıyorsanız, muhtemelen saç dökülmenizi tetikleyecektir. Ayrıca jöle ve saç spreyi de yine saç dökülmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Protein ve Vitamin Eksikliği: Vücudunuzda bulunan bazı vitaminlerin eksik olması durumunda saç dökülmesi tetiklenebilmektedir. Bu soruna en fazla A vitamini ve protein eksikliği yol açmaktadır.

Sarımsağın Saça Faydaları Nelerdir?

Her ne kadar kokusu ve keskin tadı nedeni ile tercih edilmese de sarımsağın faydaları saymakla bitmemektedir. Özellikle saç dökülmesini önleyen ürünlerde sıkça kullanılmaktadır. Sarımsak içerisinde çok sayıda kalsiyum, demir, çinko, A vitamini, C vitamini, selenyum, sülfür ve E vitamini barındırmaktadır. Bu maddeler ise saçın beslenmesine neden olmaktadır.

Sarımsak Özlü Şampuan Fiyatı

Hemen hemen birçok markette ya da eczanelerde sarımsaklı şampuan bulmanız mümkündür. İçerisinde sarımsak özü bulunan şampuanlar genellikle ucuz olmaktadır. Fiyatları ise 10 ile 20 TL arasında değişmektedir. Ancak direkt olarak doğal sarımsak şampuanı almak istiyorsanız, genellikle 50 ile 60 Türk Lirası civarında fiyat etiketi karşımıza çıkmaktadır.

Saç dökülmesine bitkisel çözüm önerisi

Saç dökülmesi günümüzde önemli bir sorun haline geldi özellikle erkeklerde rastlanan saç dökülmesine karşı neler yapabiliriz bitkisel çözüm yollarından bahsedeğiz.

Saç dökülmesi herkesin her an yaşaya bileceği önemli sorunlarımızdan birdir. Her yaş grubunda görülen bir rahatsızlıktır genelde genetik erkeksi tipi saç dökülmesi teşhisi konulmaktadır. Saç dökülmesinin bir çok nedeni olabilir örneğin testosteron hormonunun fazla çalışması nedeniye saç dökülmesi meydana gelebilir veya B12 vitamin eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. Saç dökülmesi yaşanlar öncelikle bir dermatoloji yani cildiye doktoruna başvurması gerekir çünkü bilinmeyen bir Saç dökülmesi - Şampuanhastalığınızdan kaynaklanıyor olabilir. Bunun yanı sıra sigara benzeri ürünlerin tüketilmesi saç dökülmesine neden olabilir. Saç kökleri kanla beslenir ve sigara kan akışını yavaşlatır saçlar beslenemez bu nedenle dökülmeler meydana gelir.

Doktora gittim ama halen saçlarım dökülüyor hiç bir yararını görmedim diyenler için doğal yöntemler ve etkili çözüm önerilerinde bulunacağım. Saç dökülmesine karşı en etkili bitkisel çözümün sarımsak olduğunu hemen hemen herkes duymuştur sarımsak  özlü şampuan kullanılması saç köklerini güçlendirir ve daha kalın köklü saçlara kavuşa bilirsiniz.  Saç dökülmesi sorununu yaşayan biri olarak sizlere önere bileceğim sarımsak özlü şampuanı düzenli olarak kullanmanızı tavsiye ederim. Saçı dökülenlere öneride bulunan bir çok kişi olur olacaktırda yılan yağları, badem yağları, defne yağları gibi bir çok öneride bulunan olur bunlar saç için faydalıdır ama saç dökülmesine çare değildir sadece saçınızı daha parlak ve bakımlı gösterirler.

Saç dökülmesine bitkisel çözüm olarak en etkili sarımsak özlü şampuanlardır bir kere bile olsa denemenizi tavsiye ediyorum.

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. BİRÇOK ŞAMPUAN, KOZMETİK ÜRÜN VAR AMA BENCE BAŞTA DOKTORA GİDİP SAÇ DÖKÜLME NEDENİNİ ÖĞRENMEK GEREK

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+