• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Saçları kazıtmak saç dökülmesini durdurur mu?

Saçları kazıtmak saç dökülmesini durdurur mu?

Saçları kazıtmanın faydaları nelerdir?

Saçları kazıtma saçı gürleştirirmi?

Saçları sıfıra vurma saçı gürleştirirmi?

Saçları jilete vurmak veya kısa kestirmek saç dökülmesine engel olduğu ve saçları gürleştirdiği söylenmektedir tıbben böyle birşey mümkünmüdür?

Saç dökülme gibi problemleri olanlara halk arasında saçlarını kazıt dökülme durur denemktedir bunun tıbben bir kanıtı yoktur, ancak saçları sıfıra vurmak saç köklerinin daha çok hava ve oksijen almasına yararı olur.

Saçlar kan ve oksijenle beslenir saçların dökülme nedenleri genelde genetiktir ancak bazen sağlık nedenlerinden dolayıda saç dökülmesi olabilir örneğin vitamin eksikleri, sigara içme, mevsimsel saç dökülmeleri gibi nedenlerle saç dökülmeleri olabilir.

saçı jilete vurma

Saçları dökülen bir isan ilk önce yapması gereken bir dermatoloji (cildiye) doktoruna başvurmaktır. Doktor tarafından gerekli test sonuçlarına göre size bir tedavi ygulanır bu tedavilerden olumlu sonuç almanız garanti edilemez.

Saç tedavilerinde kullanılan spreylerin ve şampuanların faydası yoktur, eğer saçlarınızın dökülmesini istemiyorsanız mutlaka sigarayı bırakın sigara saçlara kan gitmesini ve beslenmesini engeller, stresten uzak durun  elinizden geldiği kadar bere, şapka takmayın.

Saçlarınıza doğal yağlarla bakım yapabilirsiniz örneğin badem yağı kullana bilirsiniz.

Şampuanların, spreylerin ve piyasada bulunan ne olduğu belli olmayan ilaçların, losyonların saç dökülmesine bir faydası yok.

Saç dökülmeleriyle ilgili diğer makalelerimizi sağlık katagorisinde bulabilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+