• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Maus sağ tıklama engeli olan sitelerde kopyalama yapmak

Maus sağ tıklama engeli olan sitelerde kopyalama yapmak

Sağ tık engelli sitelerden kopyalama yapmak

Web sitelerinde kopyalamayı engellemek için konulan maus  sağ tık engeli olan sitelerde nasıl kopyala yapıştır yapılır?

İnternet sitelerinde konulan mause sağ tık engeli genelde yazılan bir makalenin çalınmasını engellemk için konulan bir yasaktır. Sağ tık yasağı ziyaretçileri rahatsız eden bir durumdur örneğin bazı kişiler ödev sitesi açıyor ve sağ tık engeli koyuyor hiç ziyaretçi düşünülmüyor bu adam ödevi nasıl kopyalayacak cümle cümle saatlerce yazsınmı?

Maus Sağ tık yasağı nasıl kalkar?

Sağ tık yasağını kaldırmak için bir kaç yöntem bulunmaktadır detaylı olarak makalemizde anlatmaya çalışacağım.

Maus sağ tık yasağı

1. Tarayıcınızın javascript kodunu pasifleştirmek yani kapatmak.

Google Chrome kullanıcıları Ayarlar >> Gelişmiş seçenekler >>İçerik ayarları yolunu izleyerek Hiçbir sitenin JavaScript çalıştırmasına izin verme  seçeneğini seçmesi javascript kodlarını pasifleştirmiş olur böylece artık maus sağ tık engeli kalmış olur.

Firefox (Mozilla) Kullanıcıları benzer şekilde javascript kodlarını pasifleştire bilirler.

mause sağ tık yasağı

2. Proxy sitelerini kullanarak maus sağ tık yasağını kaldırma

Proxy siteleri googlede sorgulamanız sonucunda binlerce siteye erişe bilirsiniz proxy siteleri genel olarak javascript kodları pasif hale getirirler bu sayede sağ tık engelini kaldırmış olursunuz.

3. Site kaynak kodu

Maus sağ tıklama yasağı olan bir sitede kaynak kodunu görüntüleyerek makale metnini kopyalaya bilirsiniz yapmanız gereken (browser) adres çubuğuna şu şekilde site adresini yazmak : view-source:https://www.sanalrisk.com

Not: Amacı makaleyi çalmak kendi sitesine yayınlamak ise bu tür olaylara bizlerde karşıyız çünkü ortada bir emek söz konusu başkalarının emeğini görmezlikten görmeyin lütfen.

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+