• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sağlıklı yaşam ve spor

Sağlıklı yaşam ve spor

Vucudun dinc ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için spor önemli bir etkendir.

Günlük 30 dakikalık bir yürüyüşü alışkanlık haline getirebilirsiniz. Programınızın dışında kendinizi spora daha yatkın hale getirebilirsiniz. Bunun için otobüsle evinizin önünde inmek yerine uzak mesafede inmeli, yakın mesafelere yürüyerek gitmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Spor vücudun düzenli bir şekilde çalışması için oldukça gereklidir.

Vücudunuzun daha hızlı bir şekilde gelişmesini, daha dengeli ve sağlıklı çalışmasını sağlayacaktır.

Spor yapan kişiler spor salonlarını ya da zorlu programlarını tercih ettiğinden spor yapmayan kişilere, spor yapmak hep çok uzak kalmıştır. Fakat bilinmeyen ya da yalanan bir gerçek ise sporun sadece yorucu hareketlerden ibaret olmadığıdır. Günlük hareketlerinizi daha yoğun kılarak da spor yapmış olabilirsiniz. Spor için gereken sürekliliğe sahip bir program yapmaktır. Bunun dışında ne saatlerce koşmaya ne de spor salonlarında bitkin düşmeye gerek yoktur. Kendinize yapabileceğiniz, zaman ayırabileceğiniz derecede uygun bir program yapmanız yeterlidir.

Herkese sağlıklı günler dilerim spor yaparak kalbinizi ve sağlığınızı koruyun sanalrisk.com

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+