• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sarımsağın yararları nelerdir?

Sarımsağın yararları nelerdir?

Sarımsağın özellikleri nelerdir?

Sarımsağın sağlığa yararı?

Sarımsağın faydaları nelerdir?

Sarımsak insan sağlığına açısından önemli bir besin kaynağıdır, sarımsak bitkisel tedavilerde ve bazı rahatsızlıklarda kullanılmaktadır. Sarımsağın insan sağlığına ne gibi faydaları vardır?

Sarımsağın özelliklerinden en önemlisi damar açıcı özelliğinin olmasıdır, özellikle atar damar kireçlenmesine karşı olumlu etkiler göstermektedir.

Sarımsak akçiğerler için, kalp damar sağlığı için ve özellikle kanserden koruyucu etkileri sebebiyle olmassa olmazlardan biridir.

Sarımsak sık sık tüketilmesi sağlık açısından önemlidir.

Sarımsağın kokusunu gidermek

İnsanlar kokusu nedeniyle sarımsak tüketmekten kaçınmaktadır bu son derece yanlıştır. Sarımsağı kokusundan sebep yemiyorsanız yaptığınız yemeklerde rendeleyerek yemekle beraber pişirirseniz kokusu gitmiş olur.

Diğer bir yöntemi ise sarımsağı bütün haliyle yutmaktadır, eğer ısırmazsanız veya kesmesseniz bu şekilde yutarsanız koku olmaz.

Sarımsak

Fonksiyonel besin dediğimiz, yani ilaç gibi faydalı etkiler yaratan faydalı olan besinler tanımına gelmektedir. Sarımsağın hergün veya gün aşırı bir iki diş kadar tüketilmesi bizi kanserden ve kalp damar hastalıklarından korur.

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. kokusu kötü olsa da her güzelin bir kusuru vardır derler. yemeklere de çok lezzet katıyor. mutfakların olmazsa olmazıdır sarımsak.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+