• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sgk rapor parası sorgulama

Sgk rapor parası sorgulama

Sgk rapor parası

Sgk rapor parası sorgulama , vizite parası sorgulama , işsizlik ödeneği sorgulama

SGK İş Göremezlik Raporunuz İşvereniniz Tarafından İnternet Ortamından SGK’ya Çalışmadığınıza Dair Bildirimi Yaptı İse Rapor Paranızı Sorgulaya Bilirsiniz

Rapor parasını öğrenmek için tıklayınız

 

Sgk rapor parası sorgula

 Rapor parası işsizlik ödemesi

5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortaları Kanunun ilgili maddeleri uyarınca 3 çeşit Sgk rapor parası (geçici iş göremezlik ödeneği) vardır.

Eğer sigortalı çalışan işyerinde bir kaza geçirdi ise ya da bir meslek hastalığından dolayı rapor aldı ise Sgk rapor parası halk arasında yaygın olarak bilinen adı ile rapor parası, istirahat parası alabilir.

İkincisinde ise herhangi bir rahatsızlığı nedeniyle sigortalı rapor almış ise rapor alım tarihinden evvel üç ay (doksan gün) prim ödenmiş olması şartıyla ve raporun üçüncü gününden başlayarak rapor parası alabilir.

Bir diğeri de, bayan çalışanın doğum gerçekleştirmesi sonunda doğumdan önce 8 hafta doğumdan sonra ki 8 hafta çoklu gebeliklerde ise doğumdan önce 10 haftada çalışmadığı her gün için Sgk rapor parası ödenir.

Ancak sigortalı bayan çalışanın doğumdan önceki üç ay yani doksan gün düzenli prim ödemiş olma şartı aranır. Sosyal Güvenlik Kurumu, geçici iş göremezlik ödeneği ayakta tedaviler de ve yatarak tedaviler de farklı hesaplanmaktadır.

Rapor parası artık internet üzerinden girilen sgk iş göremezlik belgelerinin incelenerek elektronik ortamda ödeme yapılmasıyla ziraat bankasından ödenmektedir.

İnternetten giriş yanı sıra Sgk rapor parası gerekli belge ve bilgilerin Sosyal Güvenlik Kurumuna intikal etmesinin ardından incelenerek sonuçlandırılır.

Bu incelemenin ardından geçici iş göremezlik ödeneği, istirahat parası kurum tarafından ziraat bankası şubelerine yatırılır.

Tarafınıza ait rapor paranızın ziraat şubelerine yatıp yatmadığını çevrimiçi işlemlerden öğrenmek istiyorsanız yukarıdaki linki tıklamanız gerekmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Abi bu rapor paralarını vermemek için elenden geleni yapıyorlar gidip imza atıcaksın parayı almak için belli bir süre almassan devletin kasasına gidiyor para 3 günü ödemiyorlar 4 gün olması lazım 4 günü de yarısını yani 2 gün olarak ödüyorlar

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+