• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sigarayı bırakmak isteyenler okusun

Sigarayı bırakmak isteyenler okusun

Sigarayı bırakmak ip uçları

Sigarayı bırakmak için ve geleceğinizi karartan dumanlardan kurtulup dumansız bir hayat için yapılması gerekilenler öneriler.

Yapılan araştırmalar sonucu ufak bir çocuğun eline bir sigara verilir ve sigarayı elinde gören her yetişkin neden içiyorsunuz hayatınızı karartır içeyin diye uyarıda bulunuyor ama bunu söyleyenlerinde elinde sigara var ve küçük çocuk siz neden içiyorsunuz sorunca karşısında cevap veremiyor bu olaydan anlaşıldığı gibi herkes sigaranın nekadar zararlı olduğunun bilincinde artık.

Sigarayı bırakıp dumansız ve pis kokulardan arınmak için henüz geç değil gelecekte oluşabilecek telafisi olmayan hastalık risklerini minimuma indirmek için çocuğunuzu ve ailenizi üzmemek için sigarayı bırakın !

Sigarayı bırakma öneriler

Sigarayı bırakmak için öncelikle kendinize söz verin sevdiklerinizi düşünün sigara aklınızı her geldiğinde dışarı çıkıp dolaşın sosyal hayatınızdaki aktiveleri arttırın örneğin evdeyken film izleyin ve film izlerken sigara aklınıza gelince meyva yiyerek isteğinizi gidermeye çalışın.

Sigarayı bırakınSigarayı bırakmanın en zor aşaması ilk 1 haftadır bu haftayı atlatmak için dayanın ve asla sigara içilen bir ortamda bulunmayınız.

Sigarayı bırakmak için herhangi bir ilaç kullanmanıza gerek yok yalnız eğer gerçekten zor durumda kalıyorsanız bir doktor gözetiminde sigarayı bıraka bilirsiniz sigarayı bırakma aşamasında en önemlisi bir tane içiyim bidaha içmem gibi düşüncelere kapılmaktır bunları yapmayınız.

Herzaman yanınızda sakız bulundurun sigarayı bırakmak isteyenler bu aşamada çok kilo alabilirler kilo almamanız için aşırı unlü ürünler kalorisi yüksek ürünleri tüketmekten kaçının.

Kendinize güvenin o gücü kendinizde görün kararlı olun ve asla vazgeçmeyin.

Umarım sizlere birazda olsa yardımcı olabilmişimdir herkese sağlıklı ve mutlu bir hayat dilerim.

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+