• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sigarayı bırakmanın en etkili yolu?

Sigarayı bırakmanın en etkili yolu?

Dumansız bir hava için sağlığınız için sigaraya hayır !

Sigara günlük yaşantımızın en önemli sorunlarından biri haline geldi sigara yüzünden günlük yüzlerce kişi ölüyor yada bazı hastalıklara yakalanıyor. Sağlık bakanlığının başlattığı bazı kampanyalar etkisiz kalıyor aslında sigarayı bırakmak için bir ilaç veya tedavi görmeniz gerekmiyor sigarayı bırakmak için yapılması gerekilen bazı şeyleri uygularsanız enazından denerseniz etkili olacağını düşünüyorum.

Sigarayı bırakmak için neler yapa bilirim?

Sigarayı bırakmak için ilk yapmanız gereken spor aktivitilerine katılmaktır. Araştırmalarımız sonucu düzenli spor yapan insanların %40’ı sigarayı bıraktı sizlerde çeşitli spor dallarında düzenli olarak spor yaparsanız sigaradan kurtula bilirsiniz.

Sigarayı bırakmak için kendinizi güvenmelisiniz ve kararlı olmalısınız ailenizi ve çocuklarınızı düşünerek karar vermelisiniz bunun için bir psikologdan yardım alabilirsiniz.

Aklınıza sigara geldiğinde kuru yemiş tarzı şeyler yiyin akşam geç saatlere kadar oturmayın erkenden yatın en azından ilk haftaları atlatana kadar bunu denemelisiniz.

Kendinizi içmemek için şartlandırın bir arkadaşınızla iddaaya girin hırs yaparak kurtula bilirsiniz bunun örneklerini yaşayıp gördüm.

Hergün yüzlerce makaleler yazılır bu konuda filmler hazırlanır ama bunların kaçını izliyoruzki? Hiç birini izlemiyoruz aman nolucak diyip geçiştiriyoruz aslında sigaradan dolayı bazı tedavisi olmayan hastalıklara kapılan hastaları bir ziyaret etseydiniz sigaranın ne derece zararlı olduğunu görür ve ona göre hareket ederdiniz.

Geleceğiniz için aileniz için sigarayı bırakmalısınız !

Sağlıklı günler dilerim.

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+