• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sigarayı içme isteğini gideren yiyecekler

Sigarayı içme isteğini gideren yiyecekler

Sigara içme isteğini gideren yiyecekler

Sigara içme isteğini azaltan yiyecekler nelerdir?

Sigarayı bırakmak için yememiz gereken yiyecekler nelerdir?

Sigarayı bırakmak için isteği azaltan yiyecekler tüketmemiz uzmanlar tarafından önerilen yiyecek türleri nelerdir?

Bağımlılık tedavilerinde C vitamini gerçekten yararlı vücudu detoksifiye eden birçok zararlı maddeden uzaklaştıran bir vitamin, bununla beraber vücutta serotonin hormonunu arttıran hindi etini kullanmak ve muz yemek kakolu süt içmek, çeviz, badem, fındık yemek stres düzeyini azaltıp mutluluk hormonu arttırçağı için yine sigara içme isteğimizi azaltmakta bize yararlı olabilir.

Kişiler bu konuda sigarayı bıraktıkları zaman çikolatayı tercih etmemeleri yararlı olur çünkü çikolata kilo aldırcağı için birçok bağımlılığa tekrar yol açaçağı için doğru olmaz.

sigarayı bırakmak

Çikolatanın yerine tüketmemiz gerekenler bitter çikolataları, kakolu süt terçih edebilirler. Muz serotonini arttıran bir besin maddesidir, mesela muzla beraber kakolu sütte tercih edilebilir.

Hindi eti çok yararlı serotonini arttırmak için, yine tam tahıllı ekmekler esmer ekmekler hem kilo aldırmaz hemde kan şekerini dengelediği için istahıda kapatır bu açıdan yine yararlıdır, bizi mutlu eder karbondioksit içerdiği için.

Genel olarak söyleye bikeceğimiz en önemli şey bol bol su içmek C vitamini almak çeviz, badem, fındık gibi çerezleri tüketmek yararlı olabilir.

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Bitter çikolatalar gerçekten sigara isteğini azaltabiliyor.Yoğunlukla alakalı sanırım.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+