• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sivilecelerden nasıl kurtulurum?

Sivilecelerden nasıl kurtulurum?

Yüzünüzdeki sivilcelerden nasıl kurtulursunuz?

Öncelikle bir dermatoloji (cildiye) doktoruna görünmenizde fayda var.

Bayanlarda yüzünde oluşan sivilcelerle beraber kıllanma artışı varsa bu bir hastalığa işaret ola bilir  (Polikistik Over Sendromu) açısından bir doktor tarafından araştırılmalıdır.

Genellikle ergenlik dönemlerinde sık raslanılan yüzde ve sırtta sivilcelenme psikolojik açıdan da olumsuz etkiler yaratmaktadır.

Yalnız sivilce ergenlik döneminde ortaya çıkan bir rahatsızlık değildir ileri ve orta yaşta olan kişilerdede görüle bilir.

Adet düzensizlikleri, erkek tipinde saç dökülmesi, aşırı kıllanma gibi durumlarda mutlaka tetkikler istenir ve hormonal bir sorunun olup olmadığı belirlenmeye çalışılır.Sivilcelerin sebebi genetik ola bilir tıp dalında sivilcelenmeye Akne denir en sık 15 – 18 yaş grubunda görülür.

Sivilcelerin geçmesi için doğal yöntemlerde vardır ama öncelikle mutalaka doktora gözükmelisiniz kalıcı izler oluşa bilir.

Sivilcelerin geçmesi için neler yapmalıyız?

Sivilcelerden nasıl kurtuluruz birde uzman bir doktorumuzdan dinleyelim.

 

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+