• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Stalingrad – savaş filmi

Stalingrad – savaş filmi

Benim Yorumum:

Stalingrad savaşın askerler üzerindeki etkisini en iyi anlatan filmlerden.Almanların sadece kendi bakış açısını sunarak savaşın olumsuzluklarını mesaj olarak vermeye çalışılmış bu filmde.Düşman tarafının kötü gösterilmesi hiç umurlarında olmadan savaşın evrensel boyutta hatalı birşey olduğunu askerler üzerinde irdelemeye çalışmakla farklı bir film ortaya çıkmış.Askerlerin isteksiz olarak savaşa girerek psikolojilerinin nasıl değiştiği gözler önüne serilmiş.Filmin son final müziğide bence tam oscarlık..Bu film daha iyi filmlerin öncüsü olacaktır belkide olmuştur bile..

Stalingrad Film Bilgileri:

Vizyon Tarihi: 20 Ocak 1993

Yapımı :1993 – Almanya

Tür : Dram ,  Savaş

Süre: 134 Dak.

Yönetmen : Joseph Vilsmaier

Oyuncular : Thomas Kretschmann ,  Dana Vavrova ,  Dominique Horwitz ,  Jochen Nickel ,  Sebastian Rudolph

Senaryo : Jürgen Büscher ,  Johannes Heide

Yapımcı : Günter Rohrbach ,  Hanno Huth

Stalingrad Film Özeti:

1993 Almanya yapımı film, El Alamein Muharebeleri’nde başarıyla görev yapmış ve dinlenmek üzere İtalya’ya konuşlandırılmış bir Sturmpioniere(Hücum İstihkamcısı) taburunun Stalingrad’a gönderilmesi ve orada yaşadıklarını anlatıyor.

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+