• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sultan Ahmet Camii Resimleri ve Tarihi

Sultan Ahmet Camii Resimleri ve Tarihi

Sultan Ahmet camii tarihi

İstanbulun anıtsal eserlerinden Ahmediye cami bilinen yeni adıyla Sultan Ahmet Camii hakkında tarihi bilgiler ve resimler paylaşacağız.

İstanbulun en güzel ve en büyük camisi olan Sultan Ahmet Cami sultan 1. Ahmet tarafından yaptırılmış eserlerden biridir. Tarihi araştırmalarımız sonucu Sultan Ahmet caminin önündeki alana eski adıyla at meydanı deilmekteydi bunun sebebi bizans zamanlarında alanda hipodromun bulunmasından kalma bir ad olarak tarihteki sayfalarda yerini aldı şimdiki zamanda bu isim kullanılmamaktadır yeni adı Sultan Ahmet Meydanı olarak konulmuştur.

Sultan Ahmet caminin diğer camilerden farkı ve özellikleri 6 minareli olması 1996 yılına kadar türkiyede tek altı minareli cami olarak kalmış son yıllarda mersinde ve adanada iki cami daha yapıldı onlardada altı minare bulunmaktadır. Sultan ahmet’in cevresinde bir çok tarihi yapıtlar bulunmaktadır.

Sultan Ahmet Caminin mimarı Sedefkar Mehmet Ağa

1. Sultan ahmet - Sedefkar mehmed ağa

İstanbula yolu düşüpte Sultan Ahmeti gezmeyi unutmayınız istanbulun en önemli tarihi yapılaran biridir. Kısaca tarihi bilgiler vermeye çalıştık şimdide caminin resimlerini sizlerle paylaşacağız.

Sultan Ahmet Cami Resimleri

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+