• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tumblr Kullanımı

Tumblr Kullanımı

Tumblr hakkında bilgiler

David karp tarafından 2007 yılında kurulan ABD’nin sosyal ağ sitesi tumblr ABD’de oldukça büyük bir kullanıcı kitlesine sahip ortalama sadece amerikada 13.4 miyon kullanıcıya sahiptir.

Tumblr diğer sosyal sitelere karşı farklılığı diğer popüler sosyal ağ siteleriyle bir uyum içinde çalışan bir sisteme sahip olmasıdır.Tumblr ziyaretçi kitlesinin çoğunluğu genç kullanıcılardan oluşmaktadır.

Facebook, microsoftun sürekli popüler platformları satın alma girişimleri bu uygulama içinde rekabete yol açtı ama hızlı davranan yahoo tumblrin yeni sahibi oldu.

tumblr

Tumblr Nasıl Kullanılır?

Tumblr ücretsiz blog oluşturmanıza imkan sağlayan popüler sosyal medya entegreli bir sistemdir. Ücretsiz bir blog oluştura bilmeniz için üye olmanız gerekmektedir üyelik adımlarını geçtikten sonra blogunuzun adını giriniz ve url’niz şu şekilde olucaktır örneğin: kanunsuz.tumblr.com blogunuzda kişiler bilgilerinizi düşüncelerinizi paylaşa bilirsiniz.

Türkiyedeki kullanıcı sayısı her geçen gün artmaktadır yahoo’nun satın almasıyla birlikte daha fazla ziyaretçi kitlesine ulaşmayı hedifliyor.

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+