• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Üç günlük rapor parasını sgk karşılıyormu?

Üç günlük rapor parasını sgk karşılıyormu?

3 günlük rapor paraları

3 günlük iş göremezlik raporu parası

3 günlük rapor parasını nerden almamız gerekiyor?

Sağlık nedenlerinden dolayı alınan üçgünlük iç görememezlik (rapor) paralarını sigorta karşılıyormu? Üç günlük rapor parasını almak için yapılması gerekenler nelerdir?

Merhaba arkadaşlar bu makaleyi size yardımcı olmak amacıyla yazıyorum çünkü bu konuda birçok kişi mağdur olmaktadır.

Sağlık nedenlerinden dolayı rapor aldınız ama sgk bu raporun ödemesini yapmadı bu durumda neler yapmalıyız?

Doktorlar 3 günlük raporları genelde elle yazar elle yazarsa sgk modülüne işlemezler ve sgk bildirimi olmadığı için bu para ödenmez !

Üç günlük rapor parasını sgk 1 gün olarak bürüt maaş üzerinden öder ama siz raporu alırken doktora veya sekreterine raporu sgk ya bildirmesini isteyiniz elle yazılan raporlara para ödenmiyor. Raporu eğer bilgisayardan çıkarırsa sgk modülüne bildirim olarak gidiyor ve sgk paranızı ödemek zorundadır.

Arkadaşlar diyelimki raporu elle yazıp verdiler size ne yapmaıyız? Böyle bir durumla karşılaşırsanız bağlı olduğunuz sgk müdürlüğüne gidip raporu işlemesini isteyeniz raporu işletmesseniz paranızı alamassınız.

Sigortada yetkili personeli raporu işlediği zaman işyerine bildirim gider ve iş yeri onay verir paranız bir ay içinde ziraat bankasına adınıza yatar kimliğinizle çeke bilirsiniz.

Rapor paralarını sizden başka kimse çekemez imza atmanız gerekmektedir.

Sgk da rapor parası yattımı diye sorgulamak isterseniz altta verdiğim bağlantıyı tıklayarak gerekli bilgilere ulaşa bilirsiniz.

Sgk rapor parası sorgulamak için Tıklayınız.

Not: Aile hekimlerinden (sağlık ocağından) alınan raporlar 3 gün ve üzeri olan raporlar için bir üst yazı isteyiniz sgk üst yazıyı isteye bilir. Aile hekiminin yazdığı raporlarını bağlı olduğunuz sgk bölge müdürlüklerine işletmeniz gerekmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

7 yorum

 1. yani diyorlarki sana bu kadar uğrasma bırak devlete kalsın para. ordan oraya gıt surdan buraya gıt derken zaten alıcan para yol parasına coktan gıtmıs oluyor soygun ustune soygun bır gun bu mıllet bunların belasını verıcek bakalım ne zaman

  • Evet biraz uğraştırıyorlar gönül isterdi direk maaş aldığınız hesaba yatsın ama uğraştırıyorlar almamanız için bir engel yok hakkınızı aramanızı öneririm.

 2. 14 nısanda 3 gunluk rapor aldım özel hasteneye gittim ve raporu bilgisyardan çıkardı ama param hala yatmadı ne yapmalıyım….

  • İşyerinizin bağlı olduğu sigorta kurumuna raporunuzla beraber başvurunuz (iş veren rapora onay vermesi gerekmekte bu onayiş yerlerine verilen sgk sistemiden verilmektedir) sgk ya başvurunuz eğer işyeri onay verdiyse kısa sürede yatar iş yeri onay vermediyse insan kaynaklarınızı arayarak şu tarihler arası raporum var onay vermemişsiniz diye sora bilirsiniz efendim.

 3. 3 günlük rapor aldım. Raporlu olduğum günün ücretini iş verenin kesme hakkı varmı. Benim raporlu olduğum gününlerin ücretini sigortami iş verenmi karşılıyor. Bilgi verirseniz sevinirim..

 4. merhaba ben bir tarih 3 günlük rapor aldım fakat işyerinin sekreteri biz sisteme girdik dedi fakat sgk daki şahıs sisteme kayıt görünmüyor dedi bende uğraşamadım elimde sarı ve beyaz rapor reçeteleri felan vardı yırtdım sanaldan banka hesabına girdim yatmamış bunu uğraşsam alabilirmiyim

 5. Ben bu ay 4 gün kendi hastalığımdan rapor aldım Bi hafta sonrada iş kazası geçirdim rapor param yatar mı çünkü temmuz ayındaki rapor param yatmadı o da 3 gündü

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+