• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Usb aygıtlarını engelleme

Usb aygıtlarını engelleme

Regedit usb aygıtlarını engelleme

Bilgisayarınıza takıla bilecek usb flash bellekler, kameralar, fotoğraf makineleri, hafıza kartlarını engellemek için yapmanız gereken adımlar.

Makalemizde anlataçağımız usb aygıt engelleme güvenlik amaçıyla kullanılmaktadır örneğin internet kafelerde virüslerden korunmak için önerilen bir yöntemdir. Virüslü flash bellekler yada hafıza kartları bilgisayara takılınca virüs bulaşma ihtimali oldukça yüksektir bunun önüne geçmek için usb aygıtlarını devre dışı bırakmanız yeterli olcaktır.

Not: Usb aygıtlarını devre dışı bırakmak maus, klavye gibi aygıtları devre dışı bırakmaz sadece bilgisayarım bölümünde sürücü olarak gözükmezler yani bir bilgisayara takılan flash bellek açılmaz erişimi engellemiş olurz.

Bilgisayarım bölümüne tıklayarak çalıştıra tıklayınız çalıştır bölümüne REGEDİT yazınız açılan bölümde şu adımları uygulayın;

HKEY_LOCAL_MACHINE/ System/ CurrentControlSet/ Services/ USBSTOR altındaki “START”

Bu değer defaultta “3” olarak gelir. Eğer biz bunu “4” yaparsak bundan böyle bu bilgisayarda USB taşıma aygıtları çalışmaz.

Bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

Bu işlemi eski haline getirmek için yine aynı adımları uygulayıp usb sınırlamasını tekrar eski haline getire bilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+