• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
WordPress Facebook Otomatik Paylaşım Yapma

WordPress Facebook Otomatik Paylaşım Yapma

WordPress için facebook otomatik paylaşım aslında çok basittir. Fakat zor olan kısım facebook api oluşturmaktır. Adım adım hepsini anlatalım.

1. WordPress yeni eklentiler sekmesinden Next Scripts: Social Networks Auto Poster eklentisini kurun ve etkinleştirin.

2. Daha sonra ayarlar kısmına gelerek aşağıdaki resimde ki yerleri doldurun.

2

3. Facebook uygulama açmak için https://developers.facebook.com/apps bu linke tıklayın.

4. Çıkan sayfada yeni bir uygulama ekle seçeneğini seçin. Tıklayın aşağıdaki resimdeki gibi bir pencere açılacak. Bu pencerede boşlukları doldurun ve uygulama kodu oluştur butonuna tıklayın.

4

 

5. Daha sonraki adımda solda menüde en üstte “Ayarlar” yazan sayfayı açın. Sayfanızı aşağıdaki resimdeki gibi doldurun fakat değişiklikleri kaydetmeden, sayfanızı biraz aşağı çekin ve platfor ekle seçeneğini tıklayın.

5 6

6. Platform ekle seçeneğini tıklayınce bir pencere çıkacak ve bu pencereden internet sitesini seçin ve site adresinizi yazın.

7 8

7. Daha sonra sol menüden “Uygulama İncelemesi” sekmesini tıklayın ve burada uygulamanızı yayına açmanız gerekmektedir. Aşağıdaki resimdeki gibi açın.

9

8. Daha sonra yeniden “Ayarlar ” sekmesine gelin ve buradaki APP ID ve APP Secret numaranızı alın NEXT SCRİPT yani wordpress eklentimizin ayar sekmesindeki boşluklara yapıştırın. Upload Settings dedikten sonra show settings yazısına tıklayın.

10

9.  Burada en altta resimdeki gibi “Authorize Your Facebook Account” yazısına tıklayınca açtığınız facebook uygulamasına izin isteyecek bu izinleri onaylayın. Onayladıktan sonra ekran yeniden panelinize dönecektir.

10. Eklentinizin panelinde aşağıdaki resim gibi bir test butonu çıkacıktır. Buna tıklayıp, paylaşmanın gerçekleşip gerçekleşmediğini test edin.

12

Artık facebook sayfanızda yazılarınız otomatik paylaşılacaktır. Eğer olmadıysan baştan nerede hata yaptığınızı kontrol ediniz.

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. blog sayfanızı sürekli güncel olarak takip ediyorum. Bu şekilde faydalı bilgiler her zaman işime yarıyor. Bu yazıda her zaman işe yarayacak bir bilgi paylaşmısınız. Teşekkurler, takipdeyim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+