• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yumurtada bulunan kalori miktarı?

Yumurtada bulunan kalori miktarı?

Yumurtadaki kalori oranı?

Yumurta hazırlanışı kolay ve lezzetli olan bir doğal besin kaynağımız diye biliriz. Yumurtada bulunan kalori orani hakkında bilgiler vereceğiz.

Yumurta insan sağlığı açısından önemli bir besin protein kaynağıdır yumurta tüketimi insan sağlığına çok sayıda faydası vardır. Yumurtalarda bol miktarda protein bulunur ve mineraller ve diğer vitamin çeşitlerini sağlar.

Yumurtanın bir çok faydası vardır protein ihtiyamıcımızı karşılar gözleri ve hafızayı güçlendirir.

Yumurta iki bölümden oluşur beyaz tabaka ve sarı tabaka olarak ikiye ayrılır bu kısımların en çok kalori hangi kısımlarındadır merak edenler için açıklayalım.

Yumurtanın beyaz kısmındaki kalor miktarı

Yumurtanın beyaz kısmı sarı kısmına göre daha az kalori vardır beyaz kısım az oranda yağ içeren ve protein bakımından zengindir. Beyaz kısımdaki kalori miktarı 15 dir.

Yumurtanın sarı kısmındaki kalori miktarı

Yumurtanın en vitaminli bölgesi sarı kısmıdır bol miktarda kalori, protein, kolesterol içerir. Yumurtanın en besleyici bölgesi olan sarı kısım beyaza göre çok daha fazla kalori içerir kalor miktarı 60 dır.

Yumurtalarda bulunan ortalama olarak toplam kalori miktarı 75-85 oranında değişmektedir.

Yumurtanın besin değerlerini şöyle sıralaya biliriz.

yumurtada bulunan kalori miktarı

kolesterol

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+