• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yüzdeki kırışıkları giderme yolları

Yüzdeki kırışıkları giderme yolları

Yüzümüzde oluşan kırışıkları gidermek için kadınlar bir sürü para harçar yaş ilerledikçe cildimizde oluşan kırışıklar için neler yapa biliriz. Halk arasında kullanılan losyonlar, kremler , doğal bitki özleri nemlendiriciler peki nekadar etkilidir bunlar?

Nemlendirici kremler yüzümüzün nemlenmesini ve su kaybını önler gün aşırı olarak kullanıla bilir yalnız göz çevresi için özel kremlere ihtiyacımız vardır.

Bilinmesi gerekenler nemlendirici kremler yüzümüzü korur ama kırışıklığa bir etkisi yoktur.

Ciltteki bazı kat ve çizgilerin geceleri yok olduğu da bir gerçektir. Çünkü cildimiz uykuda daha fazla sıvı depolar. Tansiyon düşüp, damarların genişlemesiyle dokuya bol miktarda sıvı akar. Hareketsiz olduğumuz için de bu sıvının ciltten akması zorlaşır. Sonuç dokunun gerilmesi, küçük kırışıkların aldığı destekle kaybolmasıdır. Gün içinde ise ciltte depolanan bu sıvı vücuda yayılır ve yüzdeki çizgiler yeniden belirmeye başlar.

Uzmanlar bu konuda ne diyor ?

Kırışıklık kremleri hakkında doktor görüşü video.

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+