• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Nasıl Bağlanılır?

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Nasıl Bağlanılır?

Oy Kullan

Ziraat Bankası ülkemizin en eski ve en köklü bankalarından bir tanesi olmakla birlikte en fazla personel çalıştıran kurumlardan birisidir. Son yıllarda devlet bankası kimliğini bir kenara bırakarak tabiri caizse özel bir banka görünümüne kavuşmuş ve müşteri ilişkilerine daha çok özen göstermeye başlamıştır. Gerek televizyon reklamlarıyla gerekse afiş reklamlarıyla her kesimden beğeni toplayan Ziraat Bankası, insanları kendi bankasından kolay bir şekilde banka kartı, kredi kartı veya kredi çekmeye yönlendirmektedir.

Türk tarihinde Ziraat Bankasının önemli bir yeri bulunmaktadır. Osmanlı devleti zamanında kurulan Ziraat Bankasının ilk temelleri Mithat Paşa tarafından atılmıştır. O dönemde memleket sandıkları olarak adlandıran Ziraat Bankası, git gide büyüyerek bugünkü kurumsal kimlik yapısına ulaşmıştır. Türkiye’nin en büyük bankası olan bu banka, hem çalışan sayısı yönünden hem ciro büyüklüğü bakımından hem de şube ve ATM sayısıyla diğer bankaları geride bırakmıştır.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Nasıl Bağlanılır?

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlanmak için 444 00 00 nolu hattı arayın.  Uzun süre beklemeden müşteri hizmetlerine bağlanmak için öncelikle vatandaşlık numaranızı tuşlayın. Daha sonra menüden 2 ve 1 nolu tuşa basarak kredi veya banka kartı şifrenizi giriniz.  Son olarak menüden 0’ı tuşlayıp Ziraat Bankası müşteri danışmanına direk olarak bağlanabilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ücretsiz değildir. Konuştuğunuz süre boyunca kendi operatörünüz üzerinden ücretlendirilecektir. Dolayısıyla faturalı hatta sahip olanlar dikkat etmelidir.

Türkiye’de binlerce şubesi bulunan Ziraat Bankasının yurtdışında da pek çok temsilciliği ve genel müdürlükleri bulunmaktadır. Ülke içerisindeki başarısını dışarıya da yansıtan Ziraat Bankasının Balkanlar, Kafkaslar, Ortadoğu ve dünyanın pek çok önemli bölgesinde şube ve ATM’si bulunmaktadır. Ayrıca geçmişte dağıttığı kumbara, takvim, ajanda gibi promosyonlarla Türk halkının gönlünü kazanmayı başarmıştır.

Günümüzde halk arasında en çok güvenilen ve yaygın olan banka hangisidir diye sorduğumuzda şüphesiz on kişiden dokuzu Ziraat Bankası yanıtını vermektedir. Ayrıca Ziraat Bankasının genel müdürlüğü Ankara’da yer almaktadır. Şimdilerde ise bu genel müdürlüğün İstanbul’a taşınması söz konusu…

 

YAZAR HAKKINDA

Sanalrisk Sanalrisk İnternet üzerinde araştırma ve öğrenme konusuna merak salmış bir yazarım. Yazmayı, öğrenmek ve öğretmek için yapıyorum. Yanıltıcı bilgilerden kaçınıyorum. Araştırarak ve kesin bilgiler paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Slmmm adım bunyamin Erel bana bugün yeni aldigim numarama 0537 958 5529 numaraya söyle Bankamiz kayitlarina Internet Bankaciligi telefon numaraniz +905379585529 olarak eklenmistir. Benim ziraat bankasından hiç bi hesabım olmadığı halde bu mesaj bana neden gelmiş olabilir teşekkür ederim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google+